1. kolo Poháru Českého florbalu

Muži vstoupili do nové sezóny pohárovými zápasy

1. kolo Poháru Českého florbalu

Novou sezónu 2022/2023 zahájili jako první naši muži. Do úvodního kola Poháru Českého florbalu vstoupil náš tým v omlazené sestavě. Soupeři jim byly týmy TJ SOKOL LETOVICE, Sokol Ivanovice na Hané, FBC Přerov a domácí F.A.T.R. Dubňany.


V úvodním zápase skupiny se střetli naši muži s domácím celkem F.A.T.R. Dubňany. První polovinu byl zápas vyrovnaný, ale s přibývajícím časem se ukázala lepší fyzická vybavenost našeho týmu. Konečný stav zápasu byl 6:3 ve prospěch Hornets. V druhém sobotním zápase se náš tým střetl s nováčkem z Národní ligy s celkem FBC Přerov. Soupeř ukázal své nesporné kvality a zvítězil 6:3.

Druhý den přinesl nejprve vyrovnané utkání s TJ SOKOL LETOVICE, ve kterém soupeř až v samotném závěru utkání srovnával. Posléze zápas se Sokolem Ivanovice na Hané, ve kterém naši nejprve vedli zaslouženě 8:0. Soupeř se následně pokusil zápas zdramatizovat, ale i díky střelecké produktivitě “mladých pušek“ náš tým žádné výrazné drama nedovolil a zvítězil jednoznačně 12:6. Skupinu zakončili Horneti se sedmi body na druhém místě.

Individuálně se dařilo zejména nováčkům, kteří se významně zapsali do statistik: Adam Přikryl (4+4), Ondřej Ondruš (3+2) a Radek Havlát (2+3).Komentář trenéra Pavla Brücknera: Po letní pauze nás konečně opět čekaly soutěžní zápasy, již tradičně na turnaji v rámci 1.kola Poháru Českého florbalu. Herní úroveň turnaje i naší hry odpovídala prvnímu týdnu na florbalkách, kdy jsme se víc rozkoukávali, než hráli. Zápasy se odehrály v průměrném tempu s řadou nepřesností, pomalých rozhodnutí a častých ztrát míčků. Snažili jsme se pracovat na herním projevu, ale zatím nás brzdila kvalita i přesnost v kombinaci. Na můj vkus jsme celkově inkasovali i poměrně velký počet branek vzhledem ke kvalitě soupeřů a nevyvarovali se řadě vyloučení, s tím se ale potýkaly všechny týmy po celý víkend. Na druhou stranu se nám podařilo dát příležitost řadě juniorům i novým hráčům v Áčku, kteří se i významně bodově podíleli na výsledcích všech utkání včetně závěrečné vysoké výhry nad Ivanovicemi, které se nově chystají na Regionální ligu. Mlaďoši tak naznačili svůj potenciál i další prostory pro zlepšení svých výkonů. Postupem do dalšího kola jsme naplnili výsledkový cíl.


V dalším kole narazí náš celek na tým PSKC Okříšky. Zápas se uskuteční v neděli 28.8. na soupeřově palubovce.

Vloženo     Od
Tags: pohar muži