Ačko se stalo mistrem Divize D

Muži v poslední kole přestříleli Okříšky 15:3 a potvrdili první příčku

Závěrečné utkání základní části Divize sehráli muži v Třebíči proti poslednímu celku tabulky PSKC Okříšky. Mohelnice, největší soupeř Hornetů v boji o prvenství v lize, sehrála své poslední utkání už předchozí den a její porážka znamenala pro Hornety jistotu vítězství v základní části. Sobotní střetnutí na Vysočině se tak stalo pro oba týmy pouze formální záležitostí.

Bezstarostnost z výsledku na obou stranách se promítla do první třetiny, kdy oba týmy podporovaly spíše ofenzivní část své hry, z čehož pramenilo hned devět branek za zády golmanů a vedení Hornetů 3:6 po první třetině. Jakub Matula i Patrik Fabián si za dvacet minut připsali tři kanadské body a zadělali tak na atak vedoucí pozice na čele kanadského bodování celé ligy. Horneti ve zbytku utkání už nepouštěli soupeře do tolika jasných příležitostí a s přispěním jistého výkonu Michala Prokeše v bráně za zbylých čtyřicet minut neinkasovali. Směrem dopředu se muži nadále po celý zápas tlačili do koncovky, což v konečném sčítání přispělo k závěrečné vysoké výhře 15:3! Nadstandardním bodovým ziskem i hattrickem se blýskli Matula i Fabián, kteří se tak společně srovnali na čele kanadského bodování Divize D se 68 body. Vítězství mužů stvrdilo první príčku Hornets Brno a postup do nadstavbového Play-up.

PSKC Okříšky-MoBu - Hornets Brno ZŠ Horní  3:15 (3:6, 0:5, 0:4)
branky: 6. Jan Račák, 10. Adam Ampapa, 15. Tomáš Kotačka - 1. Patrik Fabián, 4. Lukáš Vašínek, 8. Jakub Matula, 11. Robin Růžička, 14. Jakub Matula, 15. Lukáš Paták, 23. Jakub Matula, 28. Jakub Matula, 31. Vincent Drápal, 35. Patrik Fabián, 39. Robin Růžička, 44. Vojtěch Smutný, 55. Filip Barus, 59. Patrik Fabián, 60. Filip Barus
rozhodčí: Jan Koten - Libor Štěcha
vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 8; zásahy brankářů: Lukáš Doležal 39 - Michal Prokeš 25

Vyjádření trenéra Pavla Brücknera: Dnes není moc co hodnotit, měli jsme možnost si zahrát další utkání. Ve vzájemném souboji prvního s posledním to byla jednoznačná záležitost. Nyní se již těšíme na další fázi soutěže a zveme naše fanoušky na příští víkend, kdy hrajeme playoff v Brně!