Dorostenci figurovali v boji o titul, nakonec končí druzí

Hodnocení uplynulé sezóny dorostenců z pohledu trenéra Pavla Brücknera

Dorostenci figurovali v boji o titul, nakonec končí druzí

      V posledních dvou letech skončili dorostenci shodně na třetím místě. I pro letošní rok bylo očekávání i nastavená meta obdobná, že se tým bude znovu pohybovat v úplném popředí celé soutěže. Ještě více než výsledkový cíl, tedy konečné umístění v tabulce, bylo primární snahou nechat přenést větší odpovědnost na lídry družstva a zapracovat na celkovém herním projevu týmu. Mezi nejdůležitější sledované parametry patřila herní aktivita a hra na míčku.


      Velká část týmu zůstala z předchozího roku pohromadě, především díky početně silnému ročníku 2001. Z těchto hráčů po minulé sezóně skončil pouze brankář Jakub Kárník, který patřil k oporám loňského výběru. Hráči ročníku 2000 přešli do juniorů a mezi dorostence se nově připojili hráči ročníku 2002. V tréninkovém procesu však tradičně zůstala i řada juniorů v jedné tréninkové skupině spolu s dorostenci. Velkou novinkou letošní sezóny bylo zařazení třetí tréninkové jednotky, kterou jsme konečně mohli využít pro mládež ve velké sportovní hale Tatran Bohunice.

      V samotné soutěži se nám dařilo držet výsledkový nadstandard po celý rok, neboť z každého turnaje tým dovezl minimálně jedno vítězství a čtyřikrát zaznamenal dvouciferný střelecký výsledek. Z 24 utkání dorostenci vyhráli hned 19 zápasů a pouze v 5 případech bodově ztratili za 2 remízy a 3 porážky. V celkovém kontextu nás může nejvíce mrzet první prohra sezóny s Očovskou Hodonín, kdy jsme v Kyjově prohráli 3:5, přestože jsme po celé utkání bušili do soupeřovy obrany. Zbylé dvě prohry se zálohami Bulldogs (2:5) a Hattricku (3:5) patřily vzhledem k průběhu utkání i hře soupeře k odpovídajícím. Nejvíce jsme se v sezóně protrápili remízovým soubojem 1:1 se Židenicemi, kde se propojila soupeřova urputná obrana s naším momentálním velmi slabým herním projevem. Naopak remízu proti Aligators (5:5) zachránil až se závěrečnou sirénou poslední střelou kapitán týmu.

      Hráči jinak připsali plný bodový zisk v 7 ze 12 turnajů, z nichž především dva zápasové dny se zařadily mezi velmi povedené jak bodově, tak především herně. V listopadu jsme ve Slavkově přehráli rezervu Bulldogs 7:3 a poté jednoznačně rozstříleli Blansko 10:3, v konečné tabulce to byl souboj se třetím a šestým týmem. Nejlepší turnaj kluci odehráli začátkem března v Tuřanech, kde přestříleli nakonec páté Letovice 9:3 a jako jediný tým v soutěži porazili i Očovskou Hodonín 4:2! Za jeden z nejlepších zápasů v celé sezóně stojí ještě jednou vypíchnout závěrečné měření sil s Hattrickem, které sice dopadlo v náš neprospěch, ale soupeř nastoupil ve velmi dobré sestavě a utkání přineslo opravdu kvalitní herní úroveň. I přes prohru jsme možná právě v tomto zápase předvedli jeden z nejlepších herních projevů a snad jen lepší finální fáze nás dělila od opačného výsledku.


      Do dorostenecké soutěže zasáhlo 25 hráčů včetně 3 brankářů. Mezi nimi i 6 starších žáků včetně brankáře Jana Kříže, který hned při svém debutu a zatím jediném startu v dorostenecké kategorii vychytal nejtěsnější možné vítězství 1:0. Jedničkou v bráně se stal Ondřej Kříž, který v sezóně předváděl stabilní výkony a kromě 12 vítězství stihl zapsat také jedno čisté konto. Mimořádnou sezónu odehrál Martin Janiczek (60+18), který vyhrál kanadské bodování celé soutěže, ale především nasázel úctyhodných 60 branek ve 24 zápasech! Bodově se dařilo také Jéňovi Šamánkovi (21+23), který rozdal mezi spoluhráče nejvíce asistencí. Výraznou měrou se na ofenzivní hře dorostu podíleli také starší žáci Martin Svadbík (9+22) a Marek Zapletal (13+5). Kapitán Michal Odložilík (11+14) pak řídil obranu a dokázal dobře podporovat ofenzivní hru týmu. Na vydařené sezóně mají nemalý podíl i ostatní hráči týmu.

      Dorostenci nastříleli 142 gólů a obdrželi 78 branek. Zajímavostí jsou výborná čísla speciálních formací: úspěšnost přesilovek 38,5% a úspěšnost oslabení 88% včetně 5 vstřelených branek ve vlastním oslabení, přestože těmto situacím jsme v tréninku věnovali minimum prostoru. S 52 trestnými minutami jsme třetím nejslušnějším týmem ligy. Nejvíce trestných minut posbíral Marek Samec (10 min).


      Konečné těsné druhé místo je naplněním výsledkového cíle, ale především dlouhodobé práce, která se podařila nastavit v posledních letech. Herní projev týmu už tak konzistentní během sezóny nebyl, ale v řadě zápasů hráči i celý tým ukázal viditelný progres a potenciál do budoucna. Řada dorostenců už dnes hraje i juniorskou soutěž, kde se podílí velkou měrou na dalších úspěších týmu.

Vloženo     Od
Tags: mládež dorost