HORNETS BRNO na turnaji HUMMEL OPEN GAME 2017

Naše mládežnická družstva po roce opět porovnala síly s dalšími týmy ze všech koutů republiky. A jak to dopadlo?

HORNETS BRNO na turnaji HUMMEL OPEN GAME 2017

VÝSLEDKY TÝMŮ NA HUMMEL OPEN GAME KIDS 2017


PŘÍPRAVKA

Kluci z přípravky vstoupili jako první do turnaje a hned se uvedli remízou 4:4 s Českou Lípou, chvíli na to je čekalo derby s Gullivers, které skončilo těsnou prohrou 1:2. Oba zápasy se hráli na Gymnáziu Matyáše Lercha, kde byl položen speciální florbalový povrch. Hráči dostali možnost zahrát si na povrchu, na kterém se hrají i Superligová televizní utkání. V pátek pak na naše nejmenší hráče čekal náročný trojlístek soupeřů v hale na Morendě. Se Spartou Praha (1:4) i Gepardi (2:5) kluci prohráli, v závěrečném vystoupení ve skupině se však vytáhli výhrou 5:2 s FBC Plzeň. V osmifinále přípravka prohrála 2:7 s FbC Coyotes Jablunkov, ale i tak si naše nejmladší parta užila parádní tři dny plné florbalu.


ELÉVOVÉ

Elévci narazili stejně jako jejich mladší spoluhráči na Čeksou Lípu (3:8) i Spartu Praha (0:7), oba soupeři předváděli lepší individuální dovednosti. Ve třetím utkání u podali kluci nejlepší výkon a přehráli Snipers Třebíč 7:3. Na závěr skupiny už oslabená sestava nestačila na brněnské Bulldogs vysoko 2:14. Do playoff šli elévové vinou zranění a dovolených v početně úzké sestavě, což se projevilo hned v prvním zápase s pozdějším finalistou Floorball Top Team, který skončil porážkou 1:16. Pro řadu hráčů to byly první florbalové zápasy na velkém hřišti a posbírali tak řadu cenných zkušeností.


STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci letos vyrazili na turnaj s omlazenou sestavou doplněnou o mladší žáky, takže šlo především o to si turnaj co nejvíce užít. Úvodní zápas nečekalo na kluky nic menšího než velikán Tatran Střešovice, který prokázal svoji kvalitu a zvítězil 2:14. Úvodní páteční duel staršáci zvládli lépe a i vítězně 2:1 proti SK JeMoBu. Ve zbývajících duelech ve skupině kluci ztráceli především fyzicky, ale i florbalově a prohráli 2:12 s Hradcem Králové a 2:10 se Sokol Rudná. Na sobotní zápas v playoff se však kluci výborně vyspali a předvedli nejlepší výkon na turnaji, kdy gólem z poslední minuty proti Falcon (3:2) postoupili do dalšího kola. V něm nás los opět svedl na už známého soupeře z Rudné. Ve druhém utkání kluci dokázali lépe bránit předbrankový prostor, ale postupem času nám docházely síly a soupeř toho v závěru využil k navýšení skóre až na konečných 2:9. Kombinovaná sestava dokázala na turnaji vyhrát dvě utkání, což bylo velké pozitivum, ale odkryly se i velké nedostatky především ve fyzické i rychlostně-reakční připravenosti, na kterých budeme muset pracovat.


DOROSTENCI

Dorosti na úvod dostali příležitost srovnat se se soupeřem z nejvyšší soutěže - Hradcem Králové. Především v úvodní pasáži zápasu jsme soupeři byli více než vyrovnaným týmem, ale postupem času přebíral soupeř iniciativu a nakonec vyhrál 0:6. Druhý den odstartoval výhrou 2:1 proti Valašským Kloboukům, ale hráči si byli vědomi, že z tolika šancí bylo možné rozvlnit síť několikanásobněkrát. V dalším zápas ale výhra 2:0 nad Florbalovou školou Plzeň byla jedním z nejlepších herních výkonů týmů v obraně i útoku po celou část zápasu. Ve večerním souboji s Athletics Praha (0:4) byl největší rozdíl ve schopnosti střelecky ohrozit branku soupeře. Naše střelecké pokusy zdaleka neohrožovaly soupeřova brankáře tak jako ty soupeřovy. Konečné třetí místo nám zaručilo přímý postup do dalšího kola playoff a zápas až v sobotu od 17:00, kde na nás čekalo derby s brněnskými Gullivers. Zápas jsme odehráli poměrně slušně, ale nevyvarovali jsme se chyb v předbrankovém prostoru a ve spojitosti opět se slabší střeleckou úspěšností to byla konečná pro náš tým po těsné prohře 1:3, na které nic nezměnila ani závěrečná dvouminutová hra bez brankáře.


JUNIOŘI

Junioři doplněni o některé spoluhráče nepotkali na turnaji slabšího soupeře. Ve skupině postupně remizovali s Black Angels 2:2, prohráli 0:4 s IBK Moravia, 1:5 s FBC Ostravou a znovu remizovali 2:2 s IBK Södra Böhmen. Čtvrté místo ve skupině B nám do prvního kola playoff přisoudilo pražské Wizards. Výborný týmový výkon podpořený brankářem Michalem Prokešem přinesl znovu po roce postup do druhého kola po výhře 3:0. V osmifinále jsme podruhé na turnaji narazili na výběr hráčů z Moravy, tedy IBK Moravia, a hráči pokračovali ve zlepšeném výkonu oproti základní skupině. I přes brzký inkasovaný gól se podařilo vývoj zápasu zvrátit a junioři se radovali z postupu do čtvrtfinále při těsné výhře 2:1. Ve čtvrtfinále na nás čekal Florbal Havířov, který v předchozím kole ukončil turnaj našlapaným Gulliverům. Junioři po první půlce vedli 2:0 a vše směřovalo k medailové radosti, ale soupeř ve druhé části nepohrdl přesilovou hrou a chvíli na to dorovnal skóre. Do konce zápasu si oba týmy ještě vypracovaly šance, ale rozhodnutí nepřišlo a musely přijít na řadu nájezdy, ve kterých byl soupeř o jednu branku šťastnější. Hráčům těsně unikla juniorská medaile z turnaje, ale řada z nich předvedla svůj nejlepší výkon a hráči si dokázali, že mohou hrát s každým. Cesta soupeře nakonec skončila až ve finále.

 

Na závěr nezbývá než poděkovat všem hráčům za dobrou reprezentaci klubu, popřát mnoho dalších florbalových zápasů i úspěchů a užít si sportovně pohodové léto!

Vloženo     Od
Tags: open game turnaj