Junioři na turnaji stoprocentní!

Juniorský mistr z minulé sezóny se probudil a naděloval góly i radost

Smutnou pravdou je fakt, že první polovinu sezóny naši junioři prožívali mistrovskou kocovinu. Špatné výsledky a neuspokojivá hra z posledních turnajů byla zapříčiněna i několika zraněními, a tudíž ne vždy optimální sestavou, ale i tak byla předvedená hra pod možnosti týmu. Na minulém turnaji v zápase proti Vsetínu byly již náznaky aktivnějšího a odhodlanějšího herního projevu. Právě snaha každého hráče předvést své florbalové dovednosti, a nikoliv pouze alibisticky vyčkávat na individuální prosazení, měla přinést lepší projev i body a také adekvátní postavení v tabulce vůči potenciálu celého týmu.

První zápas odehráli junioři Hornetů proti Slovácku, to dřímalo na druhé příčce ligy a prohrálo z 13 zápasů pouze dva. Skóre hned na začátku utkání otevřel Dominik Zapletal. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a Horneti vedli 2:0. Jenže pak se soupeř vzchopil a začalo “gólové peklo”. Hráčům Slovácka se podařilo srovnat a padal jeden gól za druhým. Jednalo se o divácky atraktivní zápas, kdy se ještě v průběhu zápasu několikrát povedlo hráčům Hornetů dostat do vedení a Slovácku otočit, ale konec zápasu se více vyvedl Hornetům a na světelné tabuli svítil konečný výsledek 10:6 pro Hornety.

Hornets Brno ZŠ Horní - FBC SLOVÁCKO 10:6 (3:3, 3:1, 4:2)
branky: 2. Dominik Zapletal, 6. Martin Janiczek, 15. Martin Janiczek, 20. Denis Krejčí, 23. David Procházka, 24. Denis Krejčí, 40. Martin Janiczek, 40. Tomáš Reibl, 43. Tomáš Reibl, 44. Tomáš Reibl - 9. Jakub Číž, 10. Filip Petřík, 14. Ondřej Hikl, 17. Martin Hadaš, 34. Lukáš Malíček, 37. Jakub Číž

rozhodčí: Adam Hollósy - Jiří Vidlař; vyloučení: 1:2; využití: 1:1

Hráči v druhém zápase proti Aligátorům čekali zajímavý zápas, žádné “terno” se však nekonalo. Po opatrné 1. třetině, kdy oba týmy vstřelily pouze jeden gól, se Horneti pomalu začali ujímat hry a kontrolovat výsledek. V druhé třetině junioři přidali dva góly a nepustili soupeře do mnoha nebezpečných šancí. Poslední třetina darovala Hornetům další tři góly, i Aligátoři vsítili jednu branku, ale na výsledku to mnohé nezměnilo. Horneti vyhráli 6:2.

FbC Aligators - Hornets Brno ZŠ Horní 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
branky: 13. Patrik Vích, 40. Martin Krumpolc - 5. Martin Svadbík, 16. Martin Janiczek, 23. Tomáš Reibl, 34. Tomáš Havlíček, 35. Tomáš Reibl, 41. Tomáš Reibl

rozhodčí: Michal Havelka - Adam Hollósy; vyloučení: 1:0; využití: 0:0

Večerní a celkově třetí zápas odehráli junioři proti Židenicím. Ačkoliv brzké vedení zajistil Martin Janiczek, tak soupeř do druhé třetiny držel krok. Až později se projevil rozdíl sil. Židenice, stejně jako Horneti, odehráli třetí utkání během dne. A i díky lepší fyzické kondici byl po druhé třetině výsledek 5:1. Třetí třetina se dohrávala pod kontrolou Hornetů s konečným skóre 7:2. Svoji juniorskou premiéru okusil Jan Ručka, který sice nevyužil možnosti trestného střílení, ale svoji první branku v juniorské kategorii zaznamenal právě v zápase se Židenicemi.

K1 Florbal Židenice - Hornets Brno ZŠ Horní 2:7 (0:1, 1:4, 1:2
branky: 22. Aleš Dokládal, 31. Tomáš Hyánek - 4. Martin Janiczek, 20. Jan Ručka, 20. Martin Janiczek, 22. Jan David Šamánek, 23. Denis Krejčí, 33. Jan David Šamánek, 42. Martin Janiczek

V posledních pěti zápasech zaznamenali junioři 4 vítězství a skóre 32:16. Ačkoliv to na třetí titul v řadě již nevypadá, tak stále je možné dotáhnout se právě na druhý tým ligy FBC SLOVÁCKO, na který ztrácí Hornets momentálně 9 bodů. Celý turnaj shrneme odpovědí trenéra Pavla Brücknera na otázku bezprostředně po utkání, proč se aspoň neusměje: “Já se usmívám, ale uvnitř.”