Muži zvládli náročné dvojkolo s týmy z čela a vedou ligu

Vítězné zápasy s FBC Mohelnice a Florbal Litomyšl

Uplynulý víkend nabídl hned dva atraktivní zápasy pro mužské áčko. V sobotu Horneti přivítali na domácí palubovce v Bohunicích vedoucí celek soutěže FBC Mohelnice, nedělní duel zavedl muže do Litomyšle, která okupovala třetí příčku.

Na domácí zápas před vlastními fanoušky se Hornets připravovali poctivě celý týden. V posledních zápasech brněnští hráči pravidelně inkasovali vyšší počet branek a i ve vzájemném utkání na půdě Mohelnice tomu nebylo jinak, proto byl kladen velký důraz na obrannou činnost celého týmu. Úvod zápasu se domácím povedl a po brankách Tibora Kučery a Patrika Fabiána vedli Horneti v páté minutě 2:0. Hra se postupem času srovnávala a oba celky hrály ze zodpovědné obrany, kdy nebylo k vidění příliš jasných brankových příležitostí. Do konce třetiny se ujala pouze jedna dalekonosná střela hostí. Druhá část hry se odehrála v podobném duchu, kdy prim hrály obrany obou týmů včetně vynikajících brankářů. Jediným gólovým momentem byla akce domácích z poslední minuty, kdy se po kombinaci celé pětky prosadil tváří v tvář brankáři Daniel Havel. Dvougólové manko přinutilo soupeře v závěrečné třetině k aktivnější hře, což jim přineslo po tečované střele nejprve snížení a poté po dobrém napadání také srovnání na 3:3. Po vyrovnání se hosté znovu více zatáhli do obrany a Horneti přebrali aktivitu. Šance domácích však končily povětšinou na výborném brankáři hostí, a když v poslední minutě trefil soupeř z ojedinělé akce tyč, šlo utkání do prodloužení. Nastavená pětiminutovka mnoho nepřinesla a muže tak poprvé v sezóně čekala dovedností disciplína. V ní své nájezdy proměnili všichni domácí střelci - Jakub Matula, Patrik Fabián a Robin Růžička - bonusový bod zůstal doma.

Hornets Brno ZŠ Horní - FBC Mohelnice 4:3pn (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
branky: 3. Tibor Kučera, 5. Patrik Fabián, 40. Daniel Havel, rozhodující nájezd Patrik Fabián - 13. David Nejezchleba, 47. Adam Heidenreich, 49. Filip Sedmera
rozhodčí: Michal Havelka - Adam Hollósy
vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Bořek Králík 21 - Jakub Haltmar 30

Druhý den muži vycestovali do Litomyšle, kde na ně čekal nepříjemný protivník, který se připravoval pouze na toto jediné víkendové utkání. Vstup do zápasu neměli Horneti tak dobrý jako v sobotu, přesto dokázali využít nepozornosti domácích a dostali se do vedení o dvě branky. Litomyšl ztrátu z poloviny umazala v závěru první třetiny díky využité početní výhodě. Domácí tým působil živěji i ve druhé třetině, kdy trestal chyby brněnských hráčů a během úvodní desetiminutovky přetočil vývoj ve skóre na 4:3 ve svůj prospěch. V závěru druhé části se Hornetům povedlo využít několik nepozorností domácí obrany a ze zvýšené aktivity hostí pramenila další otočka ve skóre, kdy do kabin putovaly týmy s průběžným těsným stavem 5:6 pro Hornets. V závěrečné třetině se soupeř nadále snažil s výsledkem něco udělat, ale jejich snaha často končila v méně nebezpečném prostoru a když už si míček přecejen našel cestu k brance, zastavil jej jistě chytající Michal Prokeš. Horneti naopak předvedli v poslední dvacetiminutovce nejlepší výkon v zápase a dobrou obrannou součinnost podpořili častější střelbou, z níž především rány Vincenta Drápala a Kryštofa Kopečného stály za to. Definitivní tečku za utkáním udělal Jakub Matula, který na brankovišti dorazil akci svých spoluhráčů, a stanovil konečné skóre na 5:10 pro Hornets Brno.

FLORBAL LITOMYŠL - Hornets Brno ZŠ Horní  5:10 (1:2, 4:4, 0:4)
branky: 19. Vilém Nonn, 21. Marek Lamplot, 25. Jiří Žák, 29. Martin Štarman, 37. Ladislav Štancl - 10. Patrik Fabián, 15. Filip Barus, 29. Matyáš Weinstein, 35. Tibor Kučera, 37. Robin Růžička, 40. Jakub Matula, 47. Vincent Drápal, 49. Patrik Fabián, 50. Kryštof Kopečný, 54. Jakub Matula
rozhodčí: Michal Měsíček - Martin Trnka
vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Ondřej Vašek 24 - Michal Prokeš 20

Vyjádření trenéra Pavla Brücknera: Celý víkend se nám relativně podařil, kdy jsme potkali silné soupeře z čela tabulky a odehráli solidní dva zápasy. Především domácí souboj s Mohelnicí nabídl opravdu kvalitní prověrku před závěrem sezóny a toto utkání patřilo k nejpovedenějším, přestože jsme tentokrát nebyli tak produktivní. Podařilo se nám oproti předchozím utkání zapracovat na obranné součinnosti týmu, kterou svými výkony podpořili i oba gólmani. V nedělním zápase nám chyběl trochu větší klid a touha hrát, ale i toto jsme postupem času setřásli a svůj výkon i v průběhu zápasu zlepšili. Scházelo nám více střelby, což se nejvíce projevovalo při početních výhodách, které nám naopak tento víkend nevyšly. Mrzí nás některá zranění našich hráčů, ale celkový dojem z víkendu je pozitivní a těšíme se na prodloužení sezóny v play-off.