Nový předseda klubu!

Členové klubu si do svého vedení zvolili Honzu Slavíčka

Nový předseda klubu!

Tento týden proběhlo zasedání valné hromady klubu. V letošním roce je jednalo o volební valnou hromadu, během které dochází k volbě výkonného výboru a samotného předsedy. Současný předseda a zakladatel klubu Vladimír Kubín již několik měsícu předem avizoval, že po pětadvaceti letech ve funkci končí. Bylo tedy úkolem vedení vybrat osobu, která by navázala na jeho práci a ujala se pozice předsedy klubu. Velmi rychle padlo jménu Honzy Slavíčka, dlouholetého hráče a trenéra v klubu. Po několika setkáních Honza s nabídkou souhlasil a posléze ho členové klubu jednohlasně zvolili za nového předsedu klubu Hornets Brno. Následně byl vybrán výkonný výbor ve složení: Blanka Poláčková, Pavel Brückner, Vladimír Kubín a Petr Plodík. Krátký rozhovor s novým předsedou si můžete přečíst níže.


V úvodu tě poprosím, aby ses představil.

Myslím, že většina lidí v klubu mě zná, ale tak pojďme na to. Jmenuju se Honza Slavíček, jako hráč jsem přišel na Horní (a začal s florbalem) ve starších žácích, takže už to bude nějakých 17 let, předtím jsem hrál hokej a tenis. Po maturitě jsem začal s trénováním a zároveň se více zajímal o dění v klubu. Po přechodu do mužské kategorie jsem hrál za B-tým a postupně se probojoval i do Áčka, které jsem pak, ať už sám nebo společně s Pavlem, trénoval a nakonec jsem byl i kapitánem. Kromě toho jsem působil ve výkonném výboru klubu a i v několika komisích Českého florbalu. Jsem vystudovaný právník a právní profesi i pracuji. V klubu jsem si tak za své působení vyzkoušel prakticky všechno.

Jak se stalo, že jsi se stal předsedou?

Minulý rok vyslovil Laďa Kubín přání stáhnout se z pozice předsedy klubu a oslovil mě jako svého možného nástupce. S Laďou a dalšími lidmi z vedení klubu jsem se pak během roku několikrát potkal, probral tu možnost doma s rodinou a nakonec souhlasil.

Co to pro tebe bude znamenat?

V prvé řadě velkou zodpovědnost. Řekl bych, že většina ať už hráčů nebo rodičů má jen mlhavou představu o tom, kolik práce a nervů to občas je. Jsem rád, že na to předseda není sám, jako tomu bývalo dřív, ale na chodu klubu se podílí několik lidí. Kromě toho to beru i jako určité ocenění mého působení v klubu a velký závazek vůči všem členům a lidem co v klubu působí, ať už jako hráči, trenéři, rodiče a další.Jaká je tvá vize pro klub Hornets Brno?

Kromě pravidelných akcí typu příměšťák a soustředění nás v nejbližší době čekají oslavy 25 let klubu. Částečně s tím chystáme i změnu loga a celkově vizuální prezentace klubu a nový design dresů. Chtěl bych více napřít snahy k získání sponzorů a partnerů pro klub. S tím souvisí i práce s lidmi kolem klubu – s rodiči a fanoušky, sociálními sítěmi klubu, atd.

Drtivá většina věcí v klubu funguje velmi dobře, o to více je možné se zaměřit na drobnosti nebo věci, kterým jsme dosud nevěnovaly až tak velkou pozornost.

V neposlední řadě je potřeba udržet a případně i rozšířit trenérské kapacity a ze sportovního hlediska postoupit s Áčkem do národní ligy, čemuž jsme letos byli hrozně blízko.    

Díky za rozhovor. Chtěl bys něco na závěr vzkázat členům, hráčům, rodičům a fanouškům?

Snad jen poděkovat všem zmíněným. Hráčům za jejich výkony a snahu se pořád zlepšovat. Rodičům za nápady, podporu, kritiku, fandění, zápal a samozřejmě za to že vedou své děti ke sportu. Fanouškům za to, že chodí na (nejen) domácí zápasy. Myslím, že nejeden i superligový klub by nám mohl naše fanoušky závidět a už se všichni těšíme na novou sezónu!

A chtěl bych hrozně poděkovat Laďovi za všechno co pro klub udělal a obětoval, za to jak se s náma ještě v mládeži kolikrát natrápil a doufám, že nám ještě dlouho vydrží nejen jako trenér.


Vloženo     Od
Tags: valná hromada předseda