Ohlédnutí za sezónou mužů v Divizi

Krátká rekapitulace uplynulé sezóny mužského A-týmu

Ohlédnutí za sezónou mužů v Divizi

      Po historickém postupu čekal na mužský A-tým premiérový start v celostátní Divizi a rychlejší, silovější a kvalitativně minimálně o stupeň lepší florbal. Cíle týmu byli spíše skromné. Krom udržení v soutěži, tak pro jednotlivé hráče zisk zkušeností a motivaci pro jejich budoucí sportovní kariéry. Tyto úkoly si vzal na svá bedra primárně zkušený hráč a šéftrenér mládeže Pavel Brückner. Pod jeho taktovkou zasáhlo minimálně do jednoho utkání celkem 22 hráčů a 4 gólmani, včetně juniorů Davida Hýska, Štěpána Krejčího, Filipa Volovce, Martina Ryšánka, Lukáše Trampoty, Denise Krejčího a brankáře Bořka Králíka. Kapitánskou pásku měl i nadále Petr Plodík. Na záčátku nové sezóny se do týmu zapracovali Jan Monsport, Tomáš Rak a Lukáš Paták.


      Úvod sezóny se nesl ve snaze srovnat se s novou ligou, která je kvalitativně mnohem výše. Horneti v prvních třech utkáních narazili snad na nejlepší týmy ligy – pozdějšího vítěze FBC Letka, druhého FBK Spartak Hluk a čtvrtého FBC ORCA KRNOV. Muži jako neplavci hozeni do vody a se skóre 13:42 zjistili, že to nebude letos vůbec lehké. Role otloukánka jim nebyla při chuti, nicméně i v dalších zápasech vyšli bodově naprázdno. Za herní a výsledkový zlom lze označit domácí zápas s Hranicemi, který vyhráli 5:4 po nájezdech. Zodpovědná defenzivní činnost spojená s rychlými brejky měla být účinná taktika do následujících utkání. Úspěšná byla i v zápasech s FbC Kovo KM Frýdek-Místek (8:4) a 1. FBK Eagles Orlová (11:7).

      Po těchto vítězných zápasech následovala dlouhá série venkovních utkání. Bohužel bodově naprázdno. Zejména zápasy s Uničovem a Krnovem byly vyrovnané a mohly přinést důležité body. Druhá polovina sezóny nabídla pro diváka atraktivní utkání, ve kterých padala spousta branek. Body nepřibývaly a ostatní týmy výrazně odskočily. Poslední nadějí na záchranu byly venkovní souboje ve Frýdku a v Orlové. Získaných pět bodů bylo důležitou vzpruhou do posledních dvou utkání se Šumperkem a Uničovem. Zatímco Šumperk dokázali Horneti porazit, tak v přímém souboji s Uničovem o udržení v soutěži naši prohráli 10:14.

      Ačkoliv výsledkově nelze sezónu hodnotit jinak než neúspěšnou, tak získané zkušenosti a motivaci pro následující sezónu můžeme vnímat pozitivně. Vzhledem k faktu, že se jedná spíše o mladý tým, tak byla tato sezóna pro vývoj hráčů klíčová a věřím, že každý si z ní vzal důležitá zjištění a cenné zkušenosti do následujících let.

Sezóna v číslech

      Nejlepším hráčem co do počtu kanadských bodů byl Lukáš Vašínek (31+14), následován Filipem Barusem (26+13) a Ondřejem Dobrovolným (22+6). Nejvíce asistencí si připsal Růžička Robin (18). Nejúspěšnějším gólmanem byl Michal Prokeš (celkem 5 vítězství), který letos poprvé nastoupil v kategorii mužů. Do statistik se také výrazně zapsal Vojtěch Hovora, který nastřádal celkem čtrnáct trestných minut.

      Z týmových statistik zmíním nejprve 136 vstřelených a 206 obdržených branek. Horneti nastřádali celkem 117 trestných minut a úspěšnost oslabení činila 52,8%. Úspěšnost přesilových her pouhých 26,1%.


Závěrem bych chtěl poděkovat za celý tým fanouškům za neutuchající podporu během celé sezóny a věříme, že v následující sezóně uspějeme a vybojujeme postup zpět do divize.

Vloženo     Od
Tags: ačko muži