Výsledkový souhrn našich týmů na OG!

Jak se prezentovaly naše týmy na mládežnickém florbalovém turnaji?

Turnaj Brno Open Game je již tradiční poslední zápasovou zastávkou v sezóně. A nejinak tomu bylo i letos. Na konci června jsme se ho zúčastnili v rámci šesti mládežnických celků ve všech chlapeckých kategorií.

Přípravka odehrála bezesporu úspěšný turnaj. V základní skupině A zahájila své účinkování soubojem s brněnskými Židenicemi, které dokázala porazit 2:0. Následně si připsala jedinou porážku ve skupině, když nestačila stejným poměrem na FBŠ Hattrick Brno. Ve zbývajících zápasech skupiny si přípravka poradila s TROOPERS Green (4:0), Prague Tigers (4:2) a Sokol Brno Gullivers White (6:0). Tým 1. SC Malacky nedorazil, a tak toto utkání bylo kontumované v prospěch Hornets. Ve skupině A náš tým obsadil s patnácti body, a se skóre 21:4, druhé místo. V osmifinále narazil na tým 1. FCB Sokol Husovice, který dokázal porazit 3:2. Čtvrtfinálové utkání bylo na programu v neděli a soupeřem byl celek TROOPERS Black. I přes množství šancí, to byl pouze soupeř, kterému se podařilo skórovat. Po porážce 0:4 se naše přípravka s turnajem rozloučila.

Elévové byli vylosováni do skupiny G, která jako jediná byla čtyřčlenná. V úvodním utkání skupiny svedli naši elévové vyrovnaný zápas s týmem ze Vsetína. Bohužel i díky smolné vlastní brance podlehli svému soupeři těsně 3:4. V pátek si spravili náladu vysokým vítězstvím nad pražskou Spartou s označením BLUE, kterou dokázali porazit 7:0. Poslední zápas s Florbal Židenice nabídl zcela odlišné poločasy. V tom prvním se dařilo spíše našemu celku, ve druhém zase soupeři. Nicméně na konci utkání svítilo na světelné tabuli skóre 4:2 v náš prospěch. Rozřazení play-off, ale tomu chtělo, že si tento zápas zopakovali. Tentokrát měli Židenice lepší vstup do utkání, kdy jsme na první obdrženou branku dokázali reagovat, až ve 23. minutě. Povzbuzeni dorovnáním jsme zvyšovali tempo a množství šancí, které vygradovali dalšími vstřelenými brankami. Po výhře 3:1, jsme postoupili do osmifinále, ve kterém jsme změřili síly s týmem Sokol Brno Gullivers Black. Zde, i přes snahu a krásné florbalové akce, jsme doplatili na neefektivitu a vlastní chyby. Soupeř byl střelecky úspěšnější a zvítězil 6:3.

Mladší žáci zažili ve skupině dva odlišné dny. Ve čtvrtek nestačili poměrem 0:5 na Florbal Rosice a poměrem 4:8 na FBC Vikings Kopřivnice. I přes snahu a obrovskou bojovnost, tak díky absenci florbalovosti a spolupráce, si soupeři zasloužili tyto zápasy vyhrát. Druhý den jsme se zaměřili na aktivní hledání možnosti nahrávky a okamžité zrychlení hry. Odměnou za zlepšený florbalový výkon bylo jednak vítězství 11:0 nad ACEMA Sparta Praha YELLOW a ještě cennější výhra ve večerním zápase s FBC Hranice - Orli poměrem 4:1. Právě tento zápas hodnotíme jako nejpovedenější s ohledem na nejlepší komplexní výkon celého týmu. Konečné třetí místo v základní skupině nám přisoudilo obtížného soupeře Tatran Střešovice Black. Mladší žáci dokázali navázat na výkony ve skupině a na začátku druhého poločasu si vypracovali vedení 6:2. Soupeř se však nechtěl vzdát a zvýšil aktivitu, která mu vynesla vyrovnání na 6:6. Posledních pět minut zápasu mohl zvítězit jakýkoliv z celků. Naštěstí pro nás se z úniku prosadil Antonín Píša, a když jsme dokázali přežít závěrečný tlak v posledních vteřinách zápasu, tak mohlo propuknout naše chirombo z postupu. V dalším kole jsme narazili na FBC Liberec, kde se sluší říci, že se jednalo o tým, který byl o několik tříd nad námi. Výkonnostní rozdíl byl zřejmý i ve výsledku, který byl na konci zápasu 3:15 v náš neprospěch.

Starší žáci nejspíše nebudou vzpomínat na uplynulý turnaj s radostí. V první zapase si dokázali vypracovat nadějné vedení, ale nakonec se museli o body strachovat, neboť soupeř z Dubňan otočil, a až v poslední vteřině naši starší žáci vybojovali bod. Bohužel se jednalo o jediné takhle vyrovnané utkání. Následně se potýkali se slabou střeleckou produktivitou. S celkem OLYMP FLORBAL - ZEUS podlehli 2:8. V souboji s FBS Olomouc 1:8. Právě s Olomoucí se jednalo o jejich poslední vstřelenou branku. V posledním zápase základní skupiny nestačili poměrem 0:6 na FBŠ Všestary. Poslední místo ve skupině znamenalo náročné měření sil se slovenským celkem FBK AS Trenčín, který potvrdil své kvality a zvítězil jednoznačně 13:0.

Dorosti vstoupili do turnaje "pravou nohou". V úvodním zápase herně i výsledkově dominovali nad celkem FBC DROŽDÍN poměrem 6:0. Následovaly bohužel prohry 1:4 s ACEMA Sparta Praha RED a 2:4 s Fbc Sokol Předměřice nad Labem. Na závěr skupiny si dorostenci připsali další vítězství bez obdržené branky, když porazili 2:0 Florbal Rosice. V prvním kole play-off změřili své síly s Florbal Jindřichův Hradec. Vyrovnané utkání, které nabídlo mnoho zvratů, nakonec skončilo ve prospěch našich chlapců 7:6. Ve druhém kole play-off jsme měli možnost změřit síly s dalším celkem pražské Sparty, tentokrát s označením YELLOW. Ačkoliv začátek zápasu mohl působit nadějně, tak postupem času soupeř navyšoval skóre, až na konečných 2:10.

Juniorská kategorie se dlouhodobě potýká, obdobně jako starší žáci, se slabou gólovou produktivitou. Podobně tomu bylo i nyní. V úvodním zápase se Snipers Slavičín sice dokázali brankáře soupeře čtyřikrát prostřelit, ale šest obdržených branek bylo zákonitě více. Další zápas s celkem Orka přinesl vyrovnané utkání a zaslouženou remízu 2:2. Posléze utkání s Panthers Praha přineslo vysokou porážku 2:9. V posledním zápase skupiny soupeř UNITE nedovolil drama a naši junioři si připsali porážku 0:5. Ve vyřazovacích bojích narazili na IBK Classic Horvii. První poločas utkání byl zcela v režii Hornets, kteří si vypracovali vedení 4:1. Do druhého poločasu však nastoupili naši junioři zcela nepřipraveni a obraz zápasu se zcela změnil. Soupeř zabral a překlopil výsledek zápasu na svoji stranu v konečných 4:6.