Hornets Brno

Hornets Brno jsou florbalovým klubem s dlouhodobou tradicí a vlastním zázemí, který se zaměřuje především na rozvoj mladých hráčů i stabilně fungující tým mužů.

Vznik klubu

FBC Hornets Brno jsou brněnským florbalovým klubem s nezaměnitelným duchem hrajícím oficiální soutěže Českého florbalu od sezóny 2000/2001. Klub byl původně založen pod názvem Psycho Brno skupinkou nadšenců schazejících se několik let v tělocvičně na ZŠ Horní, kteří po spatření první florbalové hole tomuto sportu propadli a následně založili též mládež, jež se od skromných počátků jednoho žákovského týmu rozrostla v kompletní sktrukturu družstev mužské složky. Jedním ze zakladatelů klubu je stále současný předseda klubu Vladimír Kubín, který má stěžejní podíl na dlouhodobém rozvoji oddílu a jeho současné široké základně.

Současnost

V současné době tak můžete vidět Hornety od těch nejmenších v před-přípravkovém a přípravkovém věku, až po ty nejzkušenější harcovníky v mužské i dokonce veteránské soutěži. Předsedou klubu nadále zůstává zakladatel Vladimír Kubín, jenž zároveň vede i naše nejmenší hráče a hráčky klubu. Před několika lety se do vedení oddílu a trénování mládeže výrazněji zapojil i Pavel Brückner, současný šéftrenér klubu, a postupem času se podařilo vybudovat skupinku trenérů z vlastních odchovanců klubu, kteří se nyní starají o kompletní mládežnická družstva i mužský A-tým.

V uplynulé sezóně 2016/2017 se podařilo juniorům vyhrát juniorskou Regionální ligu a muži se probojovali do celostátní soutěže, kde si zahrají Divizi.