Hornets Brno

Hornets Brno je florbalový klub s dlouhodobou tradicí a vlastním sportovním zázemí, který se zaměřuje na rozvoj mladých hráčů i mužského týmu.

Vznik klubu

Hornets Brno je brněnský florbalový klub s nezaměnitelným duchem hrající oficiální soutěže Českého florbalu od sezóny 2000/2001. Klub byl původně založen pod názvem Psycho Brno skupinkou nadšenců schazejících se několik let v tělocvičně na ZŠ Horní, kteří po spatření první florbalové hole tomuto sportu propadli a následně založili i mládež, jež se od skromných počátků jednoho žákovského týmu rozrostla v kompletní sktrukturu družstev mužské složky. Jedním ze zakladatelů klubu je stále současný předseda klubu Vladimír Kubín, který má stěžejní podíl na dlouhodobém rozvoji oddílu a jeho současné široké základně.

Současnost

V současné době tak můžete vidět Hornety od těch nejmenších v přípravkářském věku až po ty nejzkušenější hráče v mužské i dokonce veteránské soutěži. Předsedou klubu nadále zůstává zakladatel Vladimír Kubín, jenž zároveň vede i naše nejmenší hráče a hráčky klubu. Před několika lety se do vedení oddílu a trénování mládeže výrazněji zapojil i Pavel Brückner, současný šéftrenér klubu, a postupem času se podařilo vybudovat skupinku trenérů z vlastních odchovanců klubu, kteří se nyní starají o kompletní rozvoj všech mládežnických družstev i mužských týmů.

V sezóně 2016/2017 se podařilo mužům poprvé postoupit do celostátní soutěže, kde si zahráli Divizi. Junioři v téže sezóně vyhráli regionální 3.ligu juniorů a dorostenci skončili třetí ve 2.lize dorostenců. V poslední sezóně muži zakončili sezónu o jediný bod poslední a spadli zpět do Regionální ligy. Junioři navázali na předchozí úspěch a získali další titul, tentokrát ve 2.lize juniorů. Dorostenci obsadili ve své soutěži druhou příčku.