Klub

Hornets Brno je florbalový klub s dlouholetou tradicí a vlastním sportovním zázemí, který se zaměřuje na rozvoj mladých hráčů i mužského týmu.

Vznik klubu

Hornets Brno je brněnský florbalový klub s nezaměnitelným duchem hrající oficiální soutěže Českého florbalu od sezóny 2000/2001. Klub byl původně založen pod názvem Psycho Brno skupinkou nadšenců schazejících se několik let v tělocvičně na ZŠ Horní, kteří po spatření první florbalové hole tomuto sportu propadli a následně založili i mládež, jež se od skromných počátků jednoho žákovského týmu rozrostla v kompletní sktrukturu družstev mužské složky. Jedním ze zakladatelů klubu je stále současný předseda klubu Vladimír Kubín, který má stěžejní podíl na dlouhodobém rozvoji oddílu a jeho současné široké základně.

Současnost

V současné době tak můžete vidět Hornety od těch nejmenších v přípravkářském věku až po ty nejzkušenější hráče v mužské i dokonce veteránské soutěži. Předsedou klubu nadále zůstává zakladatel Vladimír Kubín, jenž zároveň vede i naše nejmenší hráče a hráčky klubu. Před několika lety se do vedení oddílu a trénování mládeže výrazněji zapojil i Pavel Brückner, současný šéftrenér klubu, a postupem času se podařilo vybudovat skupinu trenérů z vlastních odchovanců klubu, kteří se nyní starají o kompletní rozvoj všech mládežnických družstev i mužských týmů. Od roku 2019 klub zapojil do vedení Robina Růžičku v roli manažera klubu.

V sezóně 2016/2017 se podařilo mužům poprvé postoupit do celostátní soutěže, kde si zahráli Divizi. Junioři v téže sezóně vyhráli regionální 3.ligu juniorů a dorostenci skončili třetí ve 2.lize dorostenců. V následující sezóně muži zakončili sezónu o jediný bod poslední a spadli zpět do Regionální ligy. Junioři navázali na předchozí úspěch a získali další titul, tentokrát ve 2.lize juniorů. Dorostenci obsadili ve své soutěži druhou příčku. V sezóně 2018/2019 muži vybojovali návrat do Divize a rezerva mužů vyhrála JM přebor a postoupila rovněž o soutěž výš. V poslední sezóně muži zvítězili v základní části Divize, poté sehráli neúspěšné 1.kolo play-up s Třincem na maximální možný počet utkání. Druhý den poté byla předčasně ukončena kompletní sezóna z důvodu pandemie.

Vize klubu

Soběstačný sportovní florbalový klub se zázemím pro děti i dospělé. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj a komplexní výchovu mládeže v oblasti zdraví, výchovy i sportovní přípravy. Budujeme silný mužský tým s potenciálem růstu a postupu do vyšších soutěží. Tvoříme podmínky pro výkonnostní i rekreační sportovce. Chceme vychovávat zdravé a férové lidi, kteří mají rádi florbal a jsou hrdým členem našeho klubu.

Úspěchy

2019/2020 Divize D - 1.místo v základní části
2019/2020 Osmifinále Poháru ČF
2018/2019 Regionální liga mužů - 2.místo (muži A, postup do Divize)
2018/2019 Jihomoravský přebor mužů - 1.místo (muži B, postup do JM ligy)
2017/2018 2.liga juniorů - 1.místo
2017/2018 2.liga dorostenců - 2.místo
2016/2017 Regionální liga mužů - 4.místo (muži A, postup do Divize)
2016/2017 3.liga juniorů - 1.místo
2015/2016 Jihomoravská liga mužů - 1.místo (muži B)
2011/2012 Jihomoravská liga mužů - 1.místo (muži A, postup do Regionální ligy mužů)