Áčko doma za tři body!

Muži porazili FLORBAL LITOMYŠL v domácí atmosféře

V sobotu podvečer se odehrálo atraktivní utkání v brněnských Tuřanech. Náš tým hostil kvalitního a ambiciózního soupeře z Litomyšle. Od úvodních minut bylo vidět jakým směrem se utkání bude ubírat. Hosté na míčku častěji, ačkoliv převážně na vlastní polovině, zatímco domácí Horneti budou čekat na soupeřovy chyby a chtít zakončit své útoky po pár nahrávkách. Na první branku si museli diváci počkat do 13. minuty. Naneštěstí to byla branka našeho soupeře. Naštěstí Horneti s odpovědí neotáleli moc dlouho, a za minutu se prosadil Jan Šamánek. O pár minut později se mohli domácí příznivci radovat znovu, když se při svém debutu prosadil Marek Šauer. Do šaten se však odcházelo za stavu 2:2, neboť vyloučení Jirky Žáka soupeř potrestal pár vteřin před sirénou.

Ve druhé třetině tempo zápasu polevilo, a bylo vidět, že oba celky obdržely o přestávce mnohé taktické pokyny. I díky tomu mohli diváci vidět v prostředním dějství pouze dvě branky. V 21. minutě využil soupeř vlažnějšího vstupu Hornetů do třetiny. A o vyrovnání se postaral ve 40. minutě Lukáš Chudíček, když využil ojedinělou brejkovou situaci.

Třetí třetina přinesla krom mnoha soubojů, emocí a zajímavých šancí také spoustu branek. O tu první se postaral opět Jan Šamánek, který využil dobré nahrávky Tomáše Havlíčka. Klíčový moment zápasu byla branka Jiřího Žáka, která znamenala dvoubrankové vedení. Následoval velmi urputný florbal plný tvrdých soubojů, který byl umocněn vysokým počtem ztrát míčku u obou družstev. Drama přineslo snížení v 57. minutě. Soupeř z Litomyšle se posléze odhodlal ke hře bez brankáře, ale byl neúspěšný. Zápas pečetil Marek Šauer, který vstřelil gól do odkryté brány.

Hornets si tak připsali tři body do tabulky. Následující víkend pojedou na palubovku Mohelnice navázat na poslední výhry.

Hornets Brno ZŠ Horní - FLORBAL LITOMYŠL 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
branky: 14. Jan David Šamánek, 16. Marek Šauer, 40. Lukáš Chudíček, 43. Jan David Šamánek, 51. Jiří Žák, 59. Marek Šauer - 13. Marek Boštík, 20. Marek Macek, 21. Michal Háp, 57. Marek Lamplot

rozhodčí: Michal Havelka - Zdeněk Mlčoušek; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 90; zásahy brankářů: Tomáš Limberg 15 - Tomáš Hájek 11