TROOPER CUP 2022

Zhodnocení turnaje přípravky, elévů, mladších žáků a starších žáků

TROOPER CUP 2022

O víkendu 10. a 11. září se uskutečnil další ročník turnaje TROOPERS CUP, který se pravidelně koná v brněnských Tuřanech a v nedalekém Měníně. Na turnaji jsme měli zástupce ve všech kategoriích (přípravka, elévové, mladší žáci a starší žáci).


Přípravka nastoupila ke svému turnaji v sobotu dopoledne. Po celý turnaj předváděla výborné výkony. Ofenzivní pojetí s množstvím střel přinášelo mnoho vstřelených branek, a i díky nim naše přípravka nenalezla v základní skupině přemožitele. Finálový zápas proti Bulldogs Brno byl vyrovnaný téměř do konce, ale v samotném závěru zápasu se ujala jedna naše schovaná střela, která rozhodla o vítězství Hornetů na celém turnaji.

Sestava: Novotný Marek, Otýpka Jan, Šmarda Jakub, Štěpánek Teodor, Hloušek Šimon, Kotala Marek, Kozáček Jan


Rovněž elévové sehráli velmi podařený turnaj s kvalitními soupeři. Ve výkonnostní skupině v úvodu zvítězili 9:1 na Bulldogs Brno, posléze prohráli s 3:6 s Troopers Black, ale výhrami nad Hattrickem (5:2), Gepardům (7:6) a Aligátorům (13:2) si spravili náladu. S bilancí čtyř výher a jedné prohry postoupili do finále, kde narazili opět na svého přemožitele Troopers Black. Finále bylo herně vyrovnané, ale soupeř nakonec zvítězil 4:6, a my jsme se museli spokojit s druhým místem.

Sestava: Salvet Marek, Folta Ondřej, Hloušek Štěpán, Keřkovský Vojtěch, Kroupa Oliver, Nováček Martin, Otýpka Jakub, Severin Jan


Mladší žáci odehráli svůj turnaj v neděli v brněnských Tuřanech. Soupeřem jim byly celky FBŠ Hattrick Brno, Troopers Black a FBC Gepardi Brno. Zde byl znát výrazný rozdíl v kvalitě soupeřů, kteří dalece převyšovali naše schopnosti. Zápasy měli jedno společné, a tím byl vždy vysoký počet obdržených branek, které pramenily zejména z nedostatečných individuálních dovedností. Turnaj byl však možností se porovnat s kvalitními soupeři a podívat se, jak by měl florbal v kategorii mladších žáků vypadat.

Sestava: Černý Šimon, Svoboda Jan, Štěpánek Matyáš, Zitterbart Šimon, Musilová Iva, Píša Antonín, Strnad Lukáš, Blažková Bára, Blažková Kristýna, Hájek Adam, Knotek Adam, Krejčí Viktor, Martínek Daniel, Martínková Nela


Starší žáci jako jediní byli zařazeny do hobby skupiny, která odehrála své zápasy ve sportovní hale v Měníně. První zápas byl herně i výsledkově nejlepší, když starší žáci zvítězili 6:1 nad Troopers Green. Následně navázali nejprve výhrami 4:2 nad Aligators a 5:3 nad SVČ Rosice. A i přes to, že v posledním zápase podlehli týmu Pitbulls Ivančice 2:3, tak nakonec celý turnaj vyhráli.

Sestava: Beníček Adam, Čepelák Hynek, Dvořák Sebastian, Hájek Ondřej, Krejčí Štěpán, Neterderová Aneta, Ngo Hai Anh, Pechan Jan, Salvet Patrik, Slováček Matouš, Šteffel Filip, Živný Václav

Vloženo     Od
Tags: turnaj mládež