Áčko má za sebou ligovou sezónu!

Jak probíhala ligová sezóna našich elitních mužů?

Áčko má za sebou ligovou sezónu!

 

A-tým má za sebou poslední zápas letošní sezóny, ve kterém po povedeném výkonu porazil Fbk Orlicko-Třebovsko poměrem 8:2. Se závěrečnou bilancí 10-3-1-8 a s 37 body se umístil náš celek na 6.místě tabulky Divize D. K postupu do nadstavbové části soutěže chybělo 9 bodů. Jak probíhala celá sezóna A-týmu se dočtete níže.

Optimistický začátek sezóny

Úvodní los divizního kolotoče začal pro áčko "z ostra". V úvodních čtyřech kolech náš celek narazil na očekávané top celky soutěže, včetně týmů z Mohelnice, Blanska a Litomyšle. Díky výhrám v úvodních kolech nad Orlickem-Třebovskem (5:4pp) a Litomyšlí (6:4) byl vstup hodnocen spíše pozitivně. Následovaly však dvě vysoké porážky na půdě Mohelnice (2:8) a v domácím zápase s Blanskem (8:16), kde se ukázala Achillova pata týmů - příliš mnoho obdržených branek. Klub pokračoval v dalších zápasech se střídavou úspěšností.

Zlepšená obrana a vítězná série

Počátkem listopadu přišel zlom a tým se výrazně zlepšil v defenzivní činnosti, kdy soupeřům zpravidla povolil vstřelit minimum branek. Velkou měrou se o to zasadil svou formou Bořek Králík, který byl důležitým stavebním kamenem celku. I díky němu následovaly těsné výhry nad klíčovými soupeři v boji o play-up. V osmi zápasech v tomto období získali Horneti celkem 19 bodů z 24 možných. 

Rozhodující zápasy na venkovních hřištích

Do závěru ligové sezóny šel náš tým s nadějí na postup do play-up. Klíčová byla série venkovních utkání s celky, které byly v tabulce těsně nad námi. Tím byla družstva Jihlavy a Znojma. Oba zápasy přinesly podobný průběh, napínavý závěr a bohužel i těsné porážky pro náš tým (6:7 proti Jihlavě a 8:9 proti Znojmu). S ohledem na bodový rozdíl v tabulce byla naše účast v play-up již nereálná. A nic na tom nezměnily ani zasloužené výhry nad Skutčí (12:7), Letohradem (9:8sn) a Orlickem-Třebovskem (8:2).

Vyrovnané statistické ukazatele

Umístění ve středu divizní tabulky odpovídají i další hodnotící parametry. Pohledem na týmové statistiky je možné pozorovat vyrovnanost vstřelených (144) a obdržených branek (140). Rovněž je vidět rovnoměrnější distribuce kanadských bodů mezi hráči (10 hráčů s 10+ body). Jistou nevyrovnanost přinesl pohled na úspěšnost Hornetů na domácím a venkovních hřištích. Zatímco na domácím hřišti byl náš celek spíše úspěšný (osm výher a tři prohry), tak klíčové bodové ztráty utrpěl na venkovních hřištích, kde získal pouhé tři výhry za plný počet bodů.

V individuálních statistikách "kraloval" Jiří Žák, který ovládl týmovou tabulku kanadských bodů (32) a vstřelených branek (25). V asistencích dominoval obránce a kapitán týmu Daniel Havel, který si připsal 19 finálních nahrávek. Krom pozitivních statistik je Jiří Žák také nejvíce vylučovaným hráčem (12 trestných minut). V bráně byl nejúspěšnější Bořek Králík, který s úspěšností zákroků 79,12% a 5,08 obdrženými brankami na zápas odchytal rovněž nejvíce minut (673).

Kompletní statistiky jsou k nalezení zde.

Vloženo     Od
Tags: hornets ačko muži