Elévové na PFC MINI 2023

Ohlédnutí za turnajem našich elévů v Praze

Elévové na PFC MINI 2023

Do nového kalendářního roku jsme vletěli naplno. Hned v prvním víkendu odcestovala výprava 8 elévů na prestižní turnaj Prague floorball cup, který byl určený pro ročníky spadající do kategorie elévů a přípravky. Náš klub vycestoval na tento turnaj s celkem v nejstarší kategorii, která byla určena pro ročníky 2012. A již nyní můžeme prozradit, že chlapci vzorně a úspěšně reprezentovali náš klub.


V úvodním zápase kluci narazili na nejtěžšího soupeře v naší skupině: FBC Draci. V náročném úvodním utkání turnaje jsme díky naší florbalovosti i individuálním dovednostem dokázali soupeře porazit 5:1. I přesto, že se nejednalo o náš optimální výkon, tak bojovností jsme klíčový zápas zvládli. V druhém utkání došlo na měření sil s domácím celkem FBŠ Bohemians. Zde jsme od začátku utkání dominovali, nicméně zbrklost a uspěchanost správně řešit situace na míčku, zejména v zakončení, nás srážela. V druhém poločase byl kladen důraz na sebevědomí a klid, což přispělo k velkému množství branek v síti soupeře. Po zápase svítilo na světelné tabuli skóre 11:3 v náš prospěch. V závěrečném utkání základní skupiny jsme navázali na výkon z předchozího duelu. Proti Galaktikos Bratislava jsme odehráli téměř bezchybné utkání, ve kterém se nám dařilo úspěšně aplikovat naše herní principy s aktivním pojetím hry, a soupeře porazili vysoko 10:0. Sečteno a podtrženo mlaďoši v základní skupině nezaváhali a postoupili do elitní finálové skupiny.Úvodní utkání finálové skupiny proběhlo hned na konci prvního hracího dne. Soupeřem nám byl celek BLACK ANGELS. Zde si dovolím konstatovat, že se jednalo o herně nejlepší tým, který předváděl vyspělý a komplexní florbal, za který by se nestyděly ani týmy ze starších mládežnických kategorií. Ačkoliv jsme předvedli sympatický výkon, tak soupeř byl po celý zápas o kousek před námi a zaslouženě zvítězil 7:3. Druhý hrací den nás hned ráno čekalo utkání proti Florbal Tachov. Krásné střetnutí ve výborném tempu nejspíš nabídlo náš nejlepší turnajový výkon. Spoustu brankových šancí, které si hráči dokázali tvořit, bohužel končilo na výborně chytajícím brankáři soupeře. Naštěstí naše soustavná aktivita byla odměněna zaslouženým vítězstvím 4:1. Nejnapínavější utkání nabídl souboj s Prague Tigers. V zápase bohužel určitá florbalovost ustoupila bojovnosti a urputnosti. Ani jeden z týmů nechtěl být otloukánkem, a tudíž se moc "v rukavičkách" nehrálo. Bohužel v utkání jsme nedokázali udržet tříbrankové vedení a soupeř v závěru vyrovnal na konečných 4:4. Tento výsledek se v konečném pořadí týmů projevil v náš neprospěch. V posledním zápase na turnaji proti Florbal Karlovy Vary jsme věděli, že musíme pro medailovou příčku minimálně bodovat. Proti celkovému vítězi turnaje jsme si v úvodní polovině vytvořili řadu gólových příležitostí, které však končily na skvěle chytajícím brankáři soupeře. Co se nám v prvním poločase proměnit nepodařilo, tak soupeř ve druhé půli trestal. Výsledkem byla porážka 3:6, a díky horšímu skóre celkové 4.místo na turnaji.


Shrnutí turnaje z pohledu trenéra Robina Růžičky: "Před odjezdem jsem si stanovil tři aspekty, podle kterých budu hodnotit turnaj: aplikaci herních principů, kvalita jednotlivých utkání a fungování týmu mimo samotné zápasy. Co se týče herních principů a obecně našich výkonů, tak mohu konstatovat, že jsme se po většinu času prezentovali aktivní a týmovou hrou. Je pravda, že proti kvalitnějším celkům to bylo pro nás náročnější, ale toto jsou přesně zkušenosti, které hledáme. Za druhé jsme díky účasti v elitní finálové skupině odehráli i pro nás důležitá a těžká utkání proti silným soupeřům. A na závěr jsem rád, že jsme poctivě a s důrazem přistupovali k regeneraci a přípravě na jednotlivá utkání, během kterých jsme primárně zapojili videorozbory z každého odehraného utkání. Finální hodnocení turnaje bude tedy veskrze pozitivní, a již nyní se těšíme na další zápasy a turnaje.

Vloženo     Od