Áčko se představilo poprvé na domácí palubovce

Souhrn z domácího zápasu proti Hippos Žďár nad Sázavou

Dohromady osm bodů získal mužský A-tým z úvodních tří venkovních utkání. Nyní se poprvé představil před domácím publikem v Tuřanech. Soupeřem mu byl celek Hippos Ždár nad Sázavou, se kterým změřil své síly již ve skupinové fázi Poháru. Tehdy Hornets zvítězili přesvědčivě poměrem 10:5. Pravdou je však to, že tehdy přijel soupeř s výrazně mladší sestavou. Nyní byl "juniorský" výběr nahrazen regulérním mužským týmem, a očekával se tedy vyrovnanější zápas.

S domácí podporou v zádech vlétli Horneti do zápasu ve velkém stylu. Od samého počátku zápasu hráli na míčku častěji a dokázali si kvalitní kombinací vytvořit několik zajímavých příležitostí. Jednu z nich proměnil Lukáš Šmarda, který zužitkoval nahrávku Lukáše Vašínka. Druhý gól obstaral ve třinácté minutě Martin Janiczek, který využil spolupráce s Jakubem Matulou. Následně soupeř prožil herní krizi. V následujících sedmi minutách obdržel dalších pět branek a k zastavení gólové mašiny Hornets mu nepomohl ani vstřelený gól ze šestnácté minuty na 4:1 ve prospěch domácích. Sedmigólový příděl z první třetiny byl pro další vývoj zápasu klíčový. Ačkoliv se Žďáru podařilo ve druhé třetině herně Hornetům vyrovnat, tak rozdíl ve výsledku se nikterak neměnil.

Závěrečná třetina se nesla v duchu očekávání, zdali Hornets vstřelí atraktivních deset branek. Nakonec po brankách Tibora Kučery, Jakuba Matuly a Lukáše Šmardy byl konečný výsledek zápasu 11:3 pro domácí Hornety, kteří si připsali čtvrtou ligovou výhru v řadě.

Hornets Brno ZŠ Horní - Hippos Žďár n/S. 11:3 (7:1, 1:1, 3:1)
branky: 7. Lukáš Šmarda, 13. Martin Janiczek, 13. Lukáš Vašínek, 14. Filip Barus, 17. Jakub Matula, 18. Lukáš Šmarda, 19. Patrik Fabián, 29. Martin Janiczek, 44. Tibor Kučera, 51. Jakub Matula, 54. Lukáš Šmarda - 16. Daniel Halm, 37. Michal Staněk, 50. Ondřej Dvořák

rozhodčí: Roman Sladký - Tomáš Otruba; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Bořek Králík 20 - Lukáš Kratochvíl 9, Tomáš Růžička 18