Dorost hrál v Brně, Béčko v Morkovicích

Ohlédnutí za zápasy dorostu a mužského Béčka

Tuto sobotu odstartovali sezónu naši dorostenci a zároveň s nimi i muži-B. Mladé Hornety čekal v brněnské hale VUT zápas proti městskému rivalovi K1 Florbal Židenice a následně proti Florbal Holešov. Do prvního utkání dorostenci bohužel vstoupili poměrně ospale, což mělo za následek mírnou převahu Židenic. Ta, společně se špatnou útočnou efektivitou Hornets vyústila ve vedení soupeře ve třetí třetině již 0:6. Naši střelci se naneštěstí prosadili až v závěru zápasu, kdy se dvěma góly postarali o pouhou korekci výsledku na konečných 2:6 Marek Zapletal a Ondřej Podivínský. Druhé klání vypadalo z naší strany již od počátku lépe. Holešov, který dorazil pouze s pěti hráči, naši chlapci po celý zápas, i díky nízkému počtu hráčů soupeře, přehrávali. Po dvou třetinách na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:0 pro Hornets. Třetí třetina se již nesla v opravdu útočném duchu a konečné skóre se zastavilo na stavu 10:0. Z druhého zápasu si dorostenci odnesli tedy jasné vítězství a čistým kontem se blýsknul brankář Dominik Franc.

Dle slov trenérů dorostu byl turnaj i přes jedno přesvědčivé vítězství rozporuplný. První zápasy jasně ukázaly, že je co zlepšovat, a to především ve hře na míčku, na čemž budou hráči i trenéři do budoucna pilně pracovat. Pozitivem obou zápasů byl sympatický výkon některých nových hráčů. Svůj debut v dresu Hornets na turnaji zažili Ondřej Beran, Jan Prášek a Ondřej Ondruš.

Naše mužská rezerva odcestovala ke svým prvním letošním zápasům do Morkovic. Prvním soupeřem byly stejně jako u jejich mladších kolegů Židenice. „Benfica“ se hned v letošní premiéře dočkala poměrně divokého zápasu plného emocí. Zápas čítal celkem sedm vyloučení, mezi kterými se objevilo dokonce jedno za nesportovní chování. I přes tento průběh Horneti měli zápas celou dobu herně pod kontrolou a dokráčeli si pro vítězství 5:1. Ve druhém zápase muži čelili FBC Slavkov. Toto klání mělo poměrně vyrovnaný scénář, což dokládal rovnovážný stav 2:2 po dvou třetinách. Do poslední třetiny náš tým vstupoval s jasným úkolem, zjednodušit svoji hru dopředu a přidat na důrazu v obraně. Oba klíčové aspekty se podařilo vylepšit, a i díky tomu se Hornetům podařilo výsledek strhnout ve svůj prospěch, konečný výsledek 7:4.

„Béčko“ tedy do sezóny vstoupilo úspěšně a z Morkovic odvezlo 6 bodů. Kvalitním herním výkonem k tomu přispěly také posily našeho týmu juniorů, pro které je mužská soutěž cennou zkušeností. Malou kaňkou na úspěšném víkendu je obnovení zranění kolene kapitána Martina Kreslíka z minulé sezóny. Doufejme však, že se nejedná o nic vážného a Martin se nám brzy do sestavy vrátí.