Parádní utkání před domácími fanoušky

Reportáž ze zápasu 4.kola Poháru proti FBK Spartak Hluk

Vítězná série mužů nedošla ke svému konci ani po zápase proti favoritovi z Hluku. Naopak vítězství podtrhlo výborný začátek letošní sezóny, kde všech děvět utkání zvládli muži bez zaváhání.

V pondělní podvečer se na tréninkové hale odehrálo další kolo Poháru. Utkání s FBK Spartak Hluk sledoval nespočet našich mladších svěřenců, kteří absolvovali tréninkovou jednotku před zápasem mužů. Celkem několik desítek mohlo sledovat překvapivé vyústění na góly bohatého utkání. Je vhodné podotknout, že Hornets byli za papírového outsidera. Výsledky z před dvou let zněly výrazně ve prospěch Hluku.

Dva roky systematické práce se projevily již v první třetině. Horneti s vědomím soupeřovi ofenzivní síly zodpovědně plnili své obranné povinosti. Soupeř byl tedy častokrát nucen nahazovat míček ze své obranné poloviny. Naopak sebevědomí domácích na balónku i proti soupeři z Národní ligy bylo odměněno spoustou šancí, z nichž pět jich Hornets využili. Zejména trojlístek Šmarda, Kučera a Vašínek dokázala soupeře dohánět k šílenství. Výsledek první třetiny mohl v kontextu předpokladů vyznět překvapivě, ale dle situace na palubovce byl zcela zasloužený.

Strach, že první třetina mohla být jen souhrou náhod, zcela odmítli postupně Robin Růžička, Lukáš Šmarda a Martin Janiczek, kteří dalšími vstřelenými brankami navýšili vedení na 8:0. Před polovinou utkání sice soupeř třikrát udeřil a pokusil se nadechnout k obratu, ale s brzkou odpovědí přispěchali Horneti hned záhy a naznačili soupeřům i publiku, že zápas mají zcela pod kontrolou.

Poslední třetina začínala se stavem 11:3. Soupeř se pokusil aktivněji nabourávat rozehrávku domácích. Ti však stále velmi zdárně přecházeli do útoku, a když se přecijen někde podařilo soupeři získat balónek, tak svůj tým podržel brankář Tomáš Limberg. Ve třetí dvacetiminutovce se za Hornets prosadili ještě Jakub Matula a Tomáš Rak. Soupeř na konci utkání pouze korigoval výsledek zápasu na konečných 13:4.

Cenné zkušenosti nasbírané za poslední dva roky jsme prodali do parádního výkonu před skvělými fanoušky. Jsme schopni hrát na vysoké úrovni. Díky hráčům, soupeři, rozhodčím i pořadatelům. Pavel Brückner

V dalším kole Poháru narazí Hornets na někoho z dvojice soupeřů FbC Aligators - MoBu-KC Okříšky. Již nyní je však známo, že Hornets Brno budou opět pořádat v rámci domácího utkání. Přesné datum a čas budeme znát až později.