První mladežnické kategorie vstoupily do sezóny

Junioři a elévové odehráli své první ligové turnaje

V sobotu 21.září se poprvé letos představily naše mládežnické týmy. V dopoledních hodinách na sportovní hale Sportpoint odehráli své zápasy elévové. Odpoledne zase junioři pořádali turnaj v Tuřanech, v němž se střetli s rezervou Gullivers a rivalem ze Židenic.

Kategorie elévů letos poprvé zaregistrovala do soutěže dva týmy. Důvodem pro takové rozhodnutí bylo to, aby širší spektrum hráčů mohlo pravidelně nastupovat a nehrozilo menší herní vytížení. První prověrkou tohoto rozhodnutí byl právě turnaj na Sportpointu. Celkem 11 hráčů bylo rozděleno do dvou mužstev dle předpokládané výkonosti. Rozdělení hráčů dle tohoto klíče se ukázalo jako správné, neboť oba dva týmy odehráli ve skrze vyrovnané zápasy, které ve většině případů končily s radostným výsledkem pro Hornety. Nicméně na dalších turnajích budou hráči v jednotlivých týmech kolovat tak, aby si zahráli se všemi spoluhráči a nedocházelo k přetrhání vazeb hráčů.

Z herního projevu obou celků lze ocenit zejména bojovnost a aktivní bránění soupeřů. Na druhou stranu bude stále nutné usilovně pracovat na individuální technické vybavenosti hráčů a na rychlosti provedení jednotlivých herních úkonů (zpracování, kličky a vedení balónku obecně).

Junioři v nedalekých Tuřanech nastoupili nejprve proti Sokol Brno I EMKOCase GulliversB. Zápas byl charakteristický tím, že obě dvě družstva se prezentovala postupným útokem. Ačkoliv kombinace na vlastní polovině byla poměrně kvalitní, tak finální fáze už tak kvaltiní měřítko nesnesla. Spousta individuálních technických nepřesností kazila dojem z celého utkání. Nicméně i napříc tomuto faktu se Hornetům podařilo v průběhu dvou třetin odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se soupeř dopustil několika souběžných vyloučení, i díky nimž se náskok Hornetů dále navyšoval. V závěru zápasu Gulliveři pouze kosmeticky snížili na 5:2 pro Hornets.

Zajimavěší průběh mělo druhé utkání proti K1 Florbal Židenice. Tento zápas byl pojat zprvu velmi atleticky. Běhavě naladěný soupeř dokázal využít rychlostní výhody a do sedmnácté minuty si, pro někoho překvapivě, vypracoval vedení 4:0. Před třetí třetinou se podařilo Hornetům snížit po trefách Martina Janiczka a Jana Ručky. Poslední část zápasu přinesla dobývání soupeřovy brány. Židenice překvapivě ustoupili od své hry s nadějí, že dokáží pouze ubránit šance Hornetů. Tlak Hornets byl však nemilosrdný a přinesl otočení výsledku na 6:4 pro domácí. V závěru soupeř dramatizoval utkání kontaktní brankou, ale to bylo vše. Výsledek 6:5 znamenal pro Hornety nejen zisk 6 bodů z turnaje, ale také drahocenou zkušenost, že lze otočit i špatně vypadající utkání.

V následujícím víkendu se představí další mládežnické kategorie. Dorostenci zahájí sezónu na VUT proti Židenicím a Holešovu. V neděli odstartuje program i našim nejmenším v přípravce a ve stejný den budou hrát mladší žáci v Tuřanech.

Z mužských celků se představí B-tým v Morkovicích a mužské Áčko bude chtít navázat na výsledky ve venkovním zápase proti Chrudimi.