Domácí turnaj A-týmu

Vyrovnané utkání s vedoucími celky

Po prvních dvou turnajích sezóny panovala spíše nespokojenost. Ačkoliv herní projev bl spíše kladný, tak ztráty bodů se slabšími soupeři znamenali neuspokojivé šesté místo v tabulce soupeře. Nyní však čekal Hornets těžký turnaj. Vedoucí týmy Florbal Kuřim a FbC Aligators Sokol Bučovice B.

V první třetině proti Kuřimi naši borci předvedli herně nejlepší výkon v doposavad probíhající sezóně. Ačkoliv veškeré statistiky byly ve prospěch Hornets, tak díky nedůsledné koncovce a jednomu zaváhání při standartní situaci byl stav po první třetině 0:1. Od druhé třetiny se herně soupeř srovnal a podařilo se mu navýšit skóre. Postupem času se začali střelecky prosazovat i horneti. Na počátku třetí třetiny Kryštof Kopečný vyrovnal. Když se 4 minuty před koncem z rychlého protiútoku prosadil Ondřej Bartoška vypadalo to na zisk tří bodů. Soupeř se dvě minuty před koncem rozhodl hrát bez brankáře. Zodpovědná obrana neumožnila soupeři vytvořit si střeleckou pozici. Bohužel deset vteřin před závěrečnou sirénou soupeř součtem několika náhodných situací srovnal na konečných 4:4.

Hornets Brno ZŠ Horní - Florbal Kuřim 4:4 (0:1, 2:2, 2:1)
branky: 22. Lukáš Vašínek, 26. Ondřej Dobrovolný, 34. Kryštof Kopečný, 42. Ondřej Bartoška - 15. Michal Bernát, 21. Michal Bernát, 27. Tadeáš Kundera, 45. Ivo Liškutín

rozhodčí: Michal Havelka - Adam Hollósy; vyloučení: 0:1; využití: 0:0

Ve druhém zápase se očekával vypjatý souboj s tradičním soupeřem z Bučovic. Ačkoliv početní rozdíl byl markantní (17 našich hráčů proti 6 soupeře), tak díky zkušenostem se aligátoři dostali do brzkého vedení. Velké množství chyb vzniklých z nekoncentrovanosti a ospalého projevu na hřišti ze strany hornetů, umožnilo soupeři kontrolovat zápas s rozdílem dvou nebo tří branek. Naštěstí v posledních dvou minutách se podařilo hornetů třikrát využít hru bez brankáře, a gól Lukáše Vašínka pouhé dvě vteřiny před koncem znamenal konečný výsledek 8:8.

FbC Aligators Sokol Bučovice B - Hornets Brno ZŠ Horní  8:8 (2:0, 3:2, 3:6)
branky: 12. Martin Houšť, 13. Jaromír Lazor, 19. Tomáš Dragan, 24. Martin Houšť, 26. Ladislav Dufek, 41. Martin Houšť, 42. Tomáš Dragan, 44. Jaromír Lazor - 17. Lukáš Vašínek, 22. Lukáš Šmarda, 32. Lukáš Šmarda, 33. Lukáš Šmarda, 41. Lukáš Vašínek, 44. Lukáš Šmarda, 45. Ondřej Dobrovolný, 45. Lukáš Vašínek

rozhodčí: Michal Havelka - Adam Hollósy; vyloučení: 0:0; využití: 0:0