Hummel Open Game 2018 - muži

Mužský tým Hornets Brno na turnaji reprezentoval tým složený z juniorů a dorostenců

O týden po mládežnických kategoriích přišla na řadu i mužská složka hornetů. V letošním roce dostali výrazný prostor mladí hráči (junioři a dorostenci), pro než jsou zápasy v dospělé kategorii zdrojem zkušeností a zážitků.

Sestava: Bořek Králík, Michal Odložilík, Martin Janiczek, Štěpán Krejčí, Tomáš Konečný, Martin Ryšánek, Tomáš Havlíček, Jan David Šamánek, Tomáš Reibl a Jakub Matula

Základní skupinou prošli bez porážky a za pouhé "klopýtnutí" můžeme označit remízu s IBK Muchy. Nicméně skupinu Horneti ovládli s deseti body a jistotou postupu do druhého kola play-off. Zde se opět střetli s Veterans of Valmez (ve skupině 4:1). Ačkoliv po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 2:2, tak díky nekončící střelecké aktivitě v druhém poločase vyhráli Hornets zápas zaslouženě 9:2.

S FBC Tornados Hradec Králové hráli mladí po většinu zápasu vyrovnaně. Nicméně ke konci zápasu se projevila kvalita rozdílových hráčů soupeře a rozdíl narostl na dvě branky. Risk v podobě power-play nebyl účinný, a tak zápas skončil 4:9 v neprospěch Hornets.

I přes vypadnutí v play-off Horneti předváděli v turnaji stabilní hru, kterou proti většině soupeřům s přehledem kontrolovali. Prostřednictvím rychlosti a kvalitní kombinační složky si vytvářeli nespočet šancí a dosáhli mnoha branek. Nejlepším střelcem a zároveň týmovým lídrem v kanadském bodování byl Martin Janiczek (10+0).