Junioři nadále stoprocentní, Béčko stále bez porážky

Souhrn z víkendových zápasů juniorů a mužského B-týmu

Junioři nadále stoprocentní, Béčko stále bez porážky

Prázdninový víkend byl co do počtu zápasů chudší. V neděli ke svým zápasům nastoupili junioři v Morkovicích a mužský B-tým pořádal domácí turnaj v Tuřanech. Obě družstva byla v dosavadním průběhu sezóny stoprocentní.

Junioři doplněni a početnou skupinku hráčů z dorostu odehráli zápasy proti SFK Kozel Kroměříž a FBK MeTermo Valašské Meziříčí. V úvodním zápase si Hornets s chutí zastříleli, ale nutno říci, že výsledkově byl zápas dlouho vyrovnaný. Až poslední hrací část přinesla větší počet branek Hornetů a zasloužené vítězství 10:3. Zápas proti Valašskému Meziříčí byl podstatně komplikovanější. Přičiněním velkého množství chyb a horší technické zručnosti byl stav ještě pět minut před koncem pouze 3:2 pro Brno. Uklidnění v podobě čtvrté branky obstaral Filip Waldhans. Junioři tak nadále zůstávají stoprocentní. Již za dva týdny je prověří Zlín Lions a Florbal Vsetín v brněnských Tuřanech.

„Naše hra splňovala určité parametry pouze první utkání od druhé třetiny, kdy jsme se dokázali prosazovat kromě individuální kvality i spoluprací více hráčů. Po celý turnaj jsme se potýkali s horši technikou a s přehnaným individuálním pojetím umocněným malým pohybem a obecně malou odvahou směřovat svůj pohyb s míčkem i bez míčku do nebezpečného prostoru. Na výhry to stačilo, ale herně nám turnaj tolik nevyšel, alespoň se nám daří zapojovat i další hráče z dorostu. Pochvalu zaslouží Ondra, který nás podržel." komentoval Pavel Brückner.


Mužské "béčko" chtělo pokračovat ve své vítězné sérii i na domácím turnaji v Tuřanech. V cestě jim však stály týmy FbC Aligators C a VSK VUT Skurut Hai Brno. V prvním zápase dokázali kvalitním výkonem předčít rezervu Aligátorů 5:2. Hattrick zaznamenal Martin Ryšánek, který si výkonem řekl o šanci do A-týmu. Druhý zápas přinesl nervy až do samotného závěru. Horneti postupem zápasu vypracovali vedení 4:2, ale s blížícím se koncem zápasu docházela energie a soupeř vyrovnal na 4:4. Tři minuty před koncem Martin Ryšánek vstřelil pátou branku Hornetů a vypadalo to, že tři body jsou blízko. Ale soupeř se nevzdal. V samotné poslední vteřině zápasu nahodil míček z rohu před bránu, a ten díky smolnému odrazu skončil až za zády Tomáše Limberga. I napříč remíze 5:5 Horneti vedou Jihomoravskou ligu bez jediné porážky.

„Na turnaji jsme se museli bohužel potýkat s poměrně okleštěnou sestavou čítající pouze osm hráčů. Přesto jsme v obou zápasech bojovali na maximum. Naším cílem bylo především kontrolovat co nejvíce míček a určovat tak tempo hry. V prvním zápase se nám vytyčený cíl dařilo dobře plnit a výsledkem byla zasloužená výhra 5:2 Proti Aligators C. Ve druhém zápase již byla více znát únava a úbytek sil, soupeř často hrozil z nebezpečných brejků, na které se nám již nereagovalo snadno. I přes to se zdálo, že se nám podaří i druhé utkání zvládnout vítězně, ale smolný gól v poslední vteřině zápasu bohužel znamenal pouze remízu. Turnaj však hodnotím spíše kladně, vzhledem k nízkému počtu hráčů jsme odvedli poctivou práci a odměnou nám jsou solidní čtyři body a prozatím první místo v tabulce, což je pro nás velmi pozitivní." hodnotil trenér mužstva Petr Plodík.

Vloženo     Od
Tags: hornets turnaj junioři béčko