Muži zvládli další kolo Poháru a postupují do osmifinále

Hornets zvítězili v Poháru ČF na domácí palubovce 7:5 nad FbC Aligators

Již 5. kolo Poháru Českého florbalu bylo historickým výsledkem pro náš klub, ale s ohledem na výsledky mužů v letošní sezóně si tým věřil na další postup i napříč faktu, že mu v cestě stál tým z Národní ligy FbC Aligators. Pro Hornets to bylo výbornou příležitostí udělat ze zápasu celoklubovou akci. A to se povedlo. Kromě možnosti našich mladých nadějí si o přestávce zahrát na palubce, tak na samotné utkání dorazilo rekordních 159 fanynek a fanoušků. A jak probíhal samotný zápas...

Horneti vstoupili do zápasu bez přehnaného respektu k soupeři. V úvodních minutách trefili dvakrát brankovou konstrukci hostí a spousta dalších situací končila ve výstroji hostujícího gólmana. Sympatická hra Hornets byla odměněna. Patrik Fabián se ve spolupráci s Marinem Janiczkem ocitl sám před velkým brankovištěm a poslal Hornety do vedení. V dalším průběhu soupeř zpomalil hru a začal kouskovat hru. V závěru třetiny soupeř využil dvě nekoncentrované střídání brněnských a otočil skóre zápasu ve svůj prospěch. Druhá třetina se herně příliš neměnila. Ačkoliv soupeř byl procentuálně častěji na balónku, tak díky přílišné opatrnosti si nevytvořil žádnou výraznější šanci. Naopak Hornets začali své proměňovat. Nejprve využil přečíslení Lukáš Vašínek, následně vývojem zápasu otočily branky Martina Janiczeka a Patrika Fabiána.

V poslední části se očekával odlišný herní projev soupeře, který se snažil aktivněji narušovat rozehrávku Hornetů. Nicméně hned z počátku poslední dvacetiminutovky se potřetí trefil Patrik Fabián. Aligators se však nevzdávali a stále častěji zatlačili Brno na vlastní polovině. Po brankách Michala Fily a Dominika Krále se Aligátoři přiblížili Hornetům na rozdíl jediné branky. Na branku Robina Růžičky soupeř ihned reagoval dalším snížením na rozdíl jediného gólu a v posledních šesti minutách se tak očekávala napínavá koncovka zápasu. Tříminutová hra bez brankáře naštěstí nepřinesla žádné výrazné ohrožení domácí branky. Naopak po špatné kombinaci Aligátorů přidal uklidňující branku do opuštěné aligatorské klece Jakub Matula. Konečný výsledek zápasu 7:5 pro Hornets Brno, kteří se již nyní mohou těšit na historické střetnutí se superligovým klubem Panthers Otrokovice.

Hornets Brno ZŠ Horní - Aligators 7:5 (1:2, 3:0, 3:3)
branky: 8. Patrik Fabián, 25. Lukáš Vašínek, 38. Martin Janiczek, 40. Patrik Fabián, 43. Patrik Fabián, 54. Robin Růžička, 60. Jakub Matula - 17. Dominik Král, 18. Ondřej Bábíček, 45. Michal Fila, 52. Dominik Král, 54. Pavel Zbořil

rozhodčí: Michal Havelka - Adam Hollósy; vyloučení: 0:0; diváků: 159; zásahy brankářů: Michal Prokeš 30 - Patrik Rychlý 26