První dvě porážky pro mužský elitní tým

Prohry s TJ Centropen Dačice a FBC Mohelnice

V sobotu prvního listopadového víkendu se Horneti střetli na domácí palubovce s TJ Centropen Dačice. Ačkoliv papírovým favoritem byl brněnský celek, tak samotná hra nabídla vyrovnaný průběh. V úvodní třetině se vedení několikrát měnilo. Zprvu Lukáš Paták a Tibor Kučera nastolili vedení Hornetů, ale soupeř dokázal třemi brankami otočit. Následně Martin Janiczek dokázal dvakrát do konce třetiny pohotově zakončit a vrátit vedení zpět domácím. Žlutočerní si dokázali v průběhu druhé třetiny vytvořit komfortní náskok. Ten mohl být ještě větší nebýt skvěle chytajícího brankáře soupeře. Na počátku poslední dvacetiminutovky završil hattrick Martin Janiczek, výsledek byl 7:4 pro Hornets. V závěru třetí třetiny byli Horneti potrestáni přílišnou nekoncentrovaností, kterou bylo možné vnímat po celý zápas. Soupeři se podařilo vyrovnat a následně v prodloužení ukořistit vítězství.

Hornets Brno ZŠ Horní - TJ Centropen Dačice 8:9p (4:3, 2:1, 2:4 - 0:1)
branky: 9. Lukáš Paták, 11. Tibor Kučera, 18. Martin Janiczek, 19. Martin Janiczek, 29. Jan Slavíček, 33. Jakub Matula, 47. Martin Janiczek, 55. Jakub Matula - 13. Adam Obertan, 14. Oldřich Pecha, 15. Jiří Sedláček, 36. Radovan Kubek, 50. Radovan Kubek, 52. Jan Morávek, 55. Jiří Sedláček, 59. Jan Morávek, 65. Filip Šlápota

rozhodčí: Lubomír Lukáš - Tomáš Otruba; vyloučení: 6:2; využití: 2:2; diváků: 20

Velmi atraktivní utkání přineslo střetnutí prvních dvou týmů tabulky. Diváci mohli shlédnout hru, která měla spád a přinesla spoustu šancí na obou stranách. Úvodní třetina patřila výsledkově domácím, kteří bezezbytku využili svůj střelecký potenciál. Hornets prohrávali 1:4, i napříč faktu, že soupeře přestříleli poměrem 15:8. Ve druhé třetině se Brno soupeři výsledkově přiblížilo. Posléze však soupeř třikrát překonal brankáře hostů Michala Prokeše. Opětovné snížení zařídil Martin Janiczek. Kritická situace pro Hornets nastala při pětiminutovém vyloučení Ondřeje Dobrovolného. Přesilové hry však soupeř nevyužil a naopak v ní i inkasoval z hole Jakuba Matuly. Do závěrečného dějství se však šlo se stavem 8:6 pro Mohelnici. Brno sice snížilo, ale soupeř si sedm minut před koncem vzal dvoubrankový náskok zpět. Závěrečná hra bez brankáře již stav utkání nezměnila a Horneti se vraceli domů s prázdnou.

FBC Mohelnice - Hornets Brno ZŠ Horní  9:7 (4:1, 4:5, 1:1)
branky: 10. Jiří Šincl, 13. Jiří Šincl, 14. Filip Sedmera, 19. Filip Sedmera, 29. Tomáš Pudil, 33. Lukáš Zach, 34. David Nejezchleba, 35. Lukáš Zach, 54. Filip Sedmera - 8. Martin Nitsche, 27. Martin Janiczek, 28. Lukáš Vašínek, 31. Filip Barus, 35. Martin Janiczek, 38. Tomáš Šalda, 50. Jakub Matula;

rozhodčí: Václav Killar - Lukáš Minarčík; vyloučení: 3:0 + Ondřej Dobrovolný 5; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 30 - Michal Prokeš 14