Junioři a muži hráli doma

Reportáž z nedělních zápasů v Tuřanech

Junioři v předchozích zápasech neztratili ani bod, ale tentokrát proti nim stál jeden z nejlepších celků juniorské soutěže - Zlín Lions. Úvodní třetina zápasu byla výsledkově vyrovnaná, ale herně měl více ze hry soupeř, který byl pohyblivější a vypracoval si i více střeleckých příležitostí. Ve druhé třetině už začal soupeř nabídnuté příležitosti a chyby trestat a sérií šesti branek výsledkově odskočil. V závěrečné části přidal další tři branky a zaslouženě zvítězil 10:2.

Druhý zápas byl pro Hornety šancí odčinit předchozí nezdar. Ačkoliv pohybově se domácí zvedli, tak průběh byl obdobný. První třetina ještě nenabídla žádnou branku, ve druhé už soupeř zaznamenal čtyři úspěšné zásahy. V poslední části začali Horneti aktivně napadat a hlavně přímočaře směřovat své útoky na soupeřovu bránu. Odměnou jim bylo snížení na rozdíl jediné trefy. Závěrečná hra bez brankáře a silný tlak už vyrovnávací branku nepřinesly, naopak soupeř vteřinu před koncem pečetil své vítězství do prádzné klece. Junioři připsali druhou porážku, tentokrát 5:7 se Vsetínem.

Tento turnaj jsme narazili na kvalitní soupeře, především toho ze Zlína, kteří nám naplno ukázali naše nedostatky. Po celý turnaj jsme se potýkali se špatným dostupováním soupeřů na "dlouhou" florbalku a slabým zdravým důrazem odpovídající juniorské kategorii. Ve spojitosti s pomalejší reakcí při přepínání hráčských rolí útok-obrana to znamenalo velký počet inkasovaných branek v naší síti. Na balónku bojujeme s technikou a příliš snadno ztrácíme jednoduché míčky při zpracování či vedení míčku. Z toho se bojíme hrát s balónkem více v pohybu nebo jej rychleji dávat od florbalky spoluhráčům s následným vlastním pohybem a to se pak horko těžko dostáváme do šancí. Pro náš hráčský a nakonec i týmový rozvoj byla příslibem alespoň poslední třetina v utkání se Vsetínem, kterou jsme odehráli ve vysokém tempu a bez inkasovaného gólu do prázdné jsme ji dokázali vyhrát 5:2. Na toto musíme v dalších zápasech navázat. Pavel Brückner

K večeru odehrálo svůj divizní zápas i mužské áčko. To po předchozích nezdarech chtělo opět naplno bodovat. Soupeřem jim byl FLORBAL LITOMYŠL. Úvodní třetina nabídla velmi vyrovnaný florbal. O úvodní branku zápasu se postaral Lukáš Vašínek, ale na ni dokázal soupeř najít rychle odpověd, a to hned dvakrát. Když Tomáš Rak vyrovnal, tak to vypadalo, že se oba týmy vydají do kabin smírně, ale soupeř v poslední vteřině zakončil přečíslení a šel do vedení. Druhá třetina nabídla několik rozdílných okamžiků. Nejprve dvě oslabení Hornetů, které ač se štěstím Brno ustálo. A dále zlepšenou produktivitu na florbalkách domácích. Po druhé třetině byl stav optimističtější pro Hornety poměrem 6:3. V poslední třetině nejprve dokonal hattrick Jakub Matula, ale následně soupeř začal aktivně napadat rozehrávku Brna a vysloužil si tak snížení na 7:5. Jelikož do konce zápasu branka již nepadla, mohli se Horneti radovat ze získaných tří bodů.

Hornets Brno ZŠ Horní - FLORBAL LITOMYŠL 7:5 (2:3, 4:0, 1:2)
branky: 6. Lukáš Vašínek, 16. Tomáš Rak, 22. Jakub Matula, 26. Martin Janiczek, 36. Jakub Matula, 40. Patrik Fabián, 45. Jakub Matula - 7. Tomáš Boštík, 16. Štěpán Švec, 20. Ondřej Háp, 53. Štěpán Švec, 54. Jiří Žák

rozhodčí: Jiří Obalil - Martin Pivoda; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Tomáš Limberg 17 - Tomáš Hájek 14