Pohárová cesta končí. Otrokovice byly nad síly Hornetů

Reportáž z osmifinále Poháru Českého florbalu

Odměna za letošní působení našich mužů v pohárové soutěži v podobě střetnutí se superligovým celkem byla již sama o sobě historickým počinem. Ale nakonec i samotný zápas s Panthers Otrokovice si museli jak hráči, tak také 217 fanoušků v bohunické hale maximálně užít.

Pojďme k samotnému zápasu. Ten nabídl strhující momenty hned od svého počátku. Hned ve svém úvodním střídání se Horneti ujmuli vedení po rychlé kombinaci skrze celé hřiště. Pro Ondřeje Dobrovolného však byl jeden gól málo a v dalším střídání zvyšoval na překvapivých 2:0 pro domácí. Soupeř zaskočen houževnatostí našeho týmu musel přidat na obrátkách. Snížení přinesl záhy, když využil ztráty, a rychlým brejkem poprvé rozesmutnil brněnské fanoušky. Dále pak soupeř byl častěji na míčku a snažil se postupným útokem vytvořit střelecké příležitosti. Ačkoliv byly delší pasáže, kdy soupeř kontroloval míček, tak díky taktické připravenosti byl soupeř drtivou porci času daleko od brány Hornetů. Další vývoj úvodní dvacetiminutovky silně ovlivnily přesilové hry. Vyloučení Patrika Fabiána soupeř potrestal a následně při rovnovážném stavu hráčů zápas otočil. Poté i Horneti v přesilové hře vstřelili branku a zásluhou Tomáše Raka vyrovnali stav utkání na 3:3.

I druhá třetina přinesla zajímavé momenty. Brno se osmělovalo a hra se vyrovnala. V polovině zápasu soupeř po křižné přihrávce skrze obranné postavení Hornetů šel do vedení, ale šanci okamžitě srovnat stav utkání měl Jakub Matula, který docílil vstřelení branky, ta však byla následně odvolána skrze domnělé postavení hráče v brankovišti. Odvolaný gól nenechal diváky chladnými, ti naopak přidali a dali rázně najevo, co si o rozhodnutí myslí. V závěru třetiny měl soupeř možnost další přesilové hry, ale tu nevyužil a zápas tak nadále zůstával otevřený.

V úvodu posledního dějství mělo Brno sérii standardních situacích na soupeřově polovině. Tu třetí již Lukáš Vašínek využil a vyrovnal na 4:4. Taktické pojetí hry se mísilo se sérií rychlých přechodů do útoku. Jeden takový soupeř využil a opět odskočil. Když Horneti pět minut před koncem nejprve nevyužili přesilové hry, tak už přicházelo na řadu plánování závěrečné power-play. K té však ještě nedošlo, neboť junior Michal Odložilík necelé tři minuty pře koncem základní části pohotově dorazil balónek za záda hostujícího brankáře. To bohužel do konce řádné hrací doby nebylo vše. Smolně odražený míček od mantinelu zpoza Prokešovy svatyně přistál na holi soupeře a ten 52 vteřin před koncem vstřelil vítězný gól.

Ačkoliv porážka vždy zamrzí a takto těsná o to více, tak předvedený výkon proti supeligovému mužstvu byl výborný. S ohledem na celé působení mužů v letošní pohárové soutěži je si nutné říci, že je být na co hrdí. A takové zápasy jako s Otrokovicemi, Aligátory nebo Hlukem jsou zážitkem pro každého. Závěrem chceme za celý mužský tým poděkovat všem fanouškům, kteří přišli vytvořit výbornou atmosféru na domácích zápasech.

Hornets Brno ZŠ Horní - PANTHERS OTROKOVICE 5:6 (3:3, 0:1, 2:2)
branky: 3. Ondřej Dobrovolný, 4. Ondřej Dobrovolný, 18. Tomáš Rak, 44. Lukáš Vašínek, 58. Michal Odložilík - 5. Martin Ďuriška, 11. František Vykopal, 14. Petr Koláčný, 31. Michael Kořének, 53. Matěj Kostka, 60. Jakub Haša

rozhodčí: Daniel Bartošek - Michal Bartošek; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 217; zásahy brankářů: Michal Prokeš 18 - Kevin Majrich 10