Moravian cup

Přípravné zápasy dorostu a juniorů v nedaleké Olomouci

Moravian cup

V rámci přípravy na nadcházející sezónu se naše týmy dorostu a juniorů zúčastnily 1. a 2.září turnaje Moravian cup v Olomouci. I přes termín, který odpovídal poslednímu víkendu prázdnin, odcestovalo do hanácké metropole 18 hráčů, 3 gólmani a 2 trenéři. Nabídla se možnost vyzkoušet v ostrém zápase nové poznatky získané na soustředění.


DOROST

Kategorie dorostenců doplněná o dva starší žáky čítala 8 hráčů do pole a gólmana sehrála celkem pět kvalitních utkání. Díky méně početné sestavě strávili jednotliví hráči na hřišti v průměru více času, což nabídlo otestovat jejich kondici.

Sobota patřila zápasům ve skupině, které nabídli souboje postupně s SK K2 Prostějov, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a slovenským týmem DFA Nitra. V prvním zápase s Prostějovem byla vidět nerozehranost, ale díky chuti a vůli hrát dokázali dorosti horší vstup do zápasu odčinit a svého soupeře porazit 5:4. Proti ostravskému celku naopak podali herně nejlepší výkon na turnaji. Většinu zápasu se hrálo na půlce soupeře a pouze menší chyby a nekvalitní zakončení měly za následek nepříznivé skóre 0:2. Díky trpělivé hře se však podařilo zápas otočit. Bohužel přílišná spokojenost a spíše bránění výsledku v posledních třech minutách umožnila soupeři si vytvořit gólové situace, které využil a zvítězil 3:6. V posledním zápase skupiny A se slovenskou Nitrou bylo možné sledovat na góly bohatý a do samého závěru dramatický souboj, který Horneti nakonec zvládli poměrem 6:5. I přes dvě výhry a jedinou porážku skončili dorosti ve skupině třetí a v osmifinále narazili na S.K. P.E.M.A. Opava.

Ačkoliv jednozančným favoritem byl celek S.K. P.E.M.A. Opava, tak rychlý gól Hornetů dal možnost překvapení. Soupeř byl střelecky aktivnější, ale díky koncentrovanosti našich hráčů byla většina střel zblokována a vyložené střelecké pozice si soupeř nedokázal vytvořit. A když se mu přecijen podařilo vyrovnat, s rychlou odpovědí přispěchal náš nejlepší střelec Jiří Nak. Vedení 2:1 udrželi Horneti i přes oslabení ve třech až do samého konce a mohli se radovat z postupu do čtvrtfinále. Zde však narazili na favorita celého turnaje a pozdějšího vítěze FBŠ Hattrick Brno. Zde se již významněji projevil úbytek sil a rozdíl kvality soupeře. A Hattrick zcela zaslouženě zvítězil 6:0.

Komentář trenéra Robina Růžičky: Zápasy s kvalitními a vyrovnanými soupeři otestovaly naši připravenost a daly nám reálnější představu o naší hře. Pro většinu hráčů byl tento turnaj možností poznat jednotlivé rozdíly mezi žákovskou a dorosteneckou kategorií. I přes určité herní a taktické nedostatky, které se pokusíme napravit v následující sezóně, můžou být hráči spokojeni s předvedenou hrou a přístupem, kterým se prezentovali.

JUNIOŘI

Celkem 10 hráčů a 2 gólmani odcestovali do Olomouce reprezentovat Hornets v rámci juniorské kategorie. Bohužel v důsledku zranění Dominika Zapletala hned v prvním utkání odehráli junioři celý turnaj v 9 hráčích.

V prvním zápase proti SPORT CLUB Klatovy byla zprvu vidět obrovská nervozita na florbalkách Hornets, a tak prvních deset minut patřilo soupeři. Hned tři velké šance soupeře musel řešit až na poslední chvíli skvěle chytající gólman Ondřej Kříž. Možná právě tyto zákroky celý tým nastartovaly a změnily obraz hry. Brněnští byli aktivnější, vytvářeli si slibné situace a hlavně je proměnovali. Výsledek pak zněl jasně 7:2 pro Hornets. Druhý zápas byl s pozdějším vítězem turnaje PSKC Okříšky. Vyrovnaný zápas se spoustou krásných herních momentů se zprvu vyvíjel pro Okříšky, kteří ještě několik minut před koncem vedli 3:1, ale díky našemu závěrečnému tlaku se rozešly týmy smírně poměrem 3:3. Večerní souboj s domácím týmem FBS Olomouc nabídl skvělou atmosféru plných tribun. Kvalita soupeře spojená s domácí podporou znamenala pro naše juniory první porážku 2:5. Konečné třetí místo v tabulce nám přisoudilo do osmifinálového souboje Sokol Valašské Klobouky.

Nedělní brzký osmifinálová souboj se Sokol Valašské Klobouky měl zpočátku velmi vyrovnaný průběh. Ačkoliv měl soupeř více času na balónku, tak pečlivá obrana Hornetů nedopustila žádné výraznější ohrožení vlastní brány. Skóre 2:1 z první půlky vypadalo nadějně, a když na rozdíl dvou branek navyšoval Martin Janiczek rodilo se menší překvapení. Bohužel soupeř v závěru zařadil vyšší stupeň, vyrovnal stav utkání a poslal zápas do nájezdů. Zde se neprosadil ani jeden z našich hráčů, zatímco soupeř proměnil právě jeden nájezd a mohl se radovat z postupu do čtvrfinále.

Komentář trenéra Pavla Brücknera: Turnaj v Olomouci nám před startem soutěží přinesl několik podnětů do sezóny. Jinak jsme narazili na kvalitní soupeře z jiných regionů, se kterými jsme byli schopni sehrát vyrovnané zápasy. Na předsezónní turnaj měly zápasy i slušné herní tempo. Vyřazení juniorů v play-off přišlo až po nájezdech, které nám zrovna nejdou. I tak nám turnaj splnil účel a myslím, že si jej po celý víkend všichni z obou družstev užili.

Vloženo     Od
Tags: turnaj junioři dorost