I. kolo Poháru České pojišťovny

První soutěžní zápasy pro mužský A-tým v letošní sezóně

Sezóna tradičně začíná na sklonku srpna skupinovou fází Poháru České pojišťovny. Právě pohárové zápasy jsou ideální příležitostí vyzkoušet větší počet hráčů, zkoušet nové taktické prvky a herní varianty přímo ve hře. Během dvou dnů se Hornets střetli postupně s TJ Hodonice, FbC Aligators, Orli Dolní Bojanovice a FBC SLAVKOV.

První sobotní zápas rozehráli Hornets s týmem TJ Hodonice. Po prvních dvou vyrovnaných třetinách se v závěrečné patnáctiminutovce ukázal rozdíl fyzických sil ve prospěch domácích a Horneti tedy brali úvodní vítězství 5:3. Ve druhém zápase se střetli první dva nasazené týmy skupiny (FbC Aligators a Hornets Brno). Ačkoliv lepší vstup měli do zápasu brněnští, tak bylo možné sledovat spíše vyrovnané a opatrné utkání z obou stran. Vedení 2:0 Horneti ve druhé a třetí třetině ztratili, a když v samém závěru odmítl do prázdné brány rozhodnout Ondřej Dobrovolný, tak se týmy rozešly smírně.

Druhý hrací den nabídl měření sil se sympaticky hrajícími Bojanovicemi. Zde domácí nasadili takové tempo, že soupeř byl plně zaskočen a po první třetině svítilo na tabuli skóre 4:1 ve prospěch Hornetů. Do konce zápasu přibyly na každé straně tři góly. Před posledním zápasem byl jistý postup ze skupiny, otázkou bylo z jaké pozice. Odpověď přinesl hned úvod zápasu, který byl podobný jako v předchozím utkání. Brzké vedení (tentokrát 3:0) a následná klidná kontrola zápasu. Konečné skóre Hornets Brno – FBC SLAVKOV 9:4.

Konečné resumé čítá 10 získaných bodů a skóre 23:13, což znamenalo první místo ve skupině a postup do dalšího kola, které se uskuteční nadcházející víkend na domácí palubovce proti Florbal Lanžhot!

Pohár ČP 2.kolo: 2.9. 18:00 Hornets Brno - Florbal Lanžhot (SH Tatran Bohunice)

Výsledky zápasů

Hornets Brno 5:3 TJ Hodonice

Hornets Brno 2:2 FbC Aligators

Hornets Brno 7:4 Orel Dolní Bojanovice

Hornets Brno 9:4 FBC SLAVKOV

Komentář trenéra Pavla Brücknera: S pohárovým víkendem panuje spokojenost. Podařilo se nám vyhrát skupinu a postoupit do 2.kola, což nám přinese navíc další kvalitní soutěžní zápas v přípravě na ligový start. Čtyři zápasy v rámci víkendu, navíc v domácím prostředí, nám poskytly prostor pro otestování širšího počtu hráčů včetně zapojení juniorů i vyzkoušení různých hráčských vazeb. Měli jsme možnost si zkusit některé herní prvky, které chceme do naší hry dostat a na kterých budeme dál pracovat. Hra směrem do obrany nám fungovala až překvapivě dobře, prostor ke zlepšení máme v naší rozehrávce, ale celkově hra na konec srpna s jedním halovým tréninkem vypadala slušně. Hodně si cením, že jsme odehráli všechny zápasy na tři kompletní pětky a ukázali si, že to může fungovat.