Muži zvítězili a postupují Pohárem dál

Jednoznačné vítězství nad Dolními Bojanovicemi znamená postup do 3.kola

Po úspěšném tažení ve skupině čekal na mužský tým v Poháru soupeř z kategorie slabších. Ačkoliv na papíře byl Orel Dolní Bojanovice jasným outsiderem, tak se chtěl pokusit využít domácího prostředí a překvapit favorita z Brna. A první překvapení přišlo již záhy po vstupu na palubovku. Hřiště, postavené podle nejmenšího možného rozměru, mělo blíže ke kluzišti než k jednomu z tradičních florbalových povrchů. Společně s defenzivně pojatou hrou soupeře bylo zaděláno spíše na bojovný florbal než na atraktivní hru.

V úvodním dějství mohli diváci shlédnout početnou řádku technických chyb, podklouznutí a pádů. A ačkoliv na míčku dominovali horneti, tak do pořádných šancí se nedostávali. Neatraktivní hra v úvodní dvacetiminutovce přinesla pouhé dva góly, postarali se o ně Filip Barus a Lukáš Šmard. Vedení 2:0 ve prospěch hornetů bylo jediné pozitivum první třetiny v deníčku trenéra Pavla Brücknera.

Hra v úvodu druhého dějství se změnila jen lehce. Soupeři se podařilo srovnat, když dokázal využít obrovských minel v rozehrávce brněských. Polovina zápasu však přinesla to, že soupeř fyzicky odpadnul. Početnější horneti toho efektivně využili. V rozmezí necelých osmi minut se Hornets prosadili celkem sedmkrát.

Ve třetí dvacetiminutovce se k fyzické únavě soupeře přidala i únava psychická. Skóre se stále prudce navyšovalo ve prospěch žlutočerných až na konečných 17:5. Ve třetí třetině zaznamenal hattrick Jakub Matula, který si napravil chuť po nepovedeném nájezdu z úvodu zápasu. Pozitivně vyznívá také fakt, že na 17 branek se bodově (gól nebo asistence) podílelo hned 16 ze 17 hráčů na soupisce.

V následujícím kole narazí Hornets na další brněnský celek VSK VUT Brno. Online reportáž budete moci sledovat ZDE

Orel Dolní Bojanovice - Hornets Brno ZŠ Horní 5:17 (0:2, 2:7, 3:8)
branky: 25. Adam Horňák, 27. Vojtěch Maděryč, 41. Adam Horňák, 42. Filip Němec, 49. Filip Němec - 15. Filip Barus, 18. Lukáš Šmarda, 33. Martin Ryšánek, 33. Filip Barus, 34. Lukáš Vašínek, 34. Vincent Drápal, 37. Lukáš Šmarda, 39. Daniel Havel, 39. Matyáš Weinstein, 41. Lukáš Vašínek, 43. Martin Janiczek, 43. Jakub Matula, 46. Jakub Matula, 49. Jakub Matula, 54. Tomáš Rak, 58. Martin Janiczek, 60. Robin Růžička

rozhodčí: Tomáš Húska - Kryštof Máder; vyloučení: 2:2; využití: 1:1