Nejprve radost následně obrovské zklamání

Poslední dva zápasy rozhodly o osudu mužského A-týmu v následující sezóně

První březnový víkend přinesl závěrečné boje v letošním ročníku Divize D. V posledním zápase sezóny se ve vzájemném zápase s Uničovem rozhodovalo o sestupujícím týmu. O den dříve proběhl zápas se Šumperkem, kterému bylo co vracet.

Hornets Brno - FbC Asper Šumperk

V posledním vzájemném zápase si Horneti odvezli ze Šumperka výprask 1:15. Nyní vědomi si důležitosti každého bodu chtěli svého soupeře potrápit o něco více. Domácím se podařilo vstřelit více branek během prvních čtyř minut než za celých šedesát minut venkovního zápasu (díky spolupráci Lukáš Šmarda - Lukáš Vašínek). Dobrý projev domácích doplněný o další dva góly měl za následek výsledek první třetiny 4:0.

Že skóre první třetiny nebylo náhodné potvrdil rychlý gól Lukáše Šmardy na počátku druhé části. Hornetům se dařilo kombinovat na míčku častěji než v minulých zápasech, ale hra na "jistotu" nikam moc nevedla. Nyní se o slovo přihlásil i soupeř se snahou o zdramatizování utkání. Naštěstí brněnští vždy dokázali reagovat. A tak po pěti gólech, z toho tří hostujícího celku bylo skóre třetiny 7:3.

Napočátku poslední dvacetiminutovky se prosadili hosté počtvrté. S odpovědí přispěchal Lukáš Šmarda, který potvrdil výbornou formu, a vstřelil v rychlém sledu další dva góly. S blížícím se koncem hra nabírala na obrátkách. Aktivní hra obou týmů vedla k mnoha ztrátám a nabídnutým gólovým situacím. Za samostatnou zmínku stojí individuální průnik Pavla Brücknera zakončený přehozením gólmana. V samém závěru domácí polevili, ale vítězství 10:7 už neztratili.

Hornets Brno ZŠ Horní - FbC Asper Šumperk 10:7 (4:0, 3:3, 3:4)
Branky: 2. Lukáš Vašínek, 5. Lukáš Vašínek, 18. Vojtěch Hovora, 18. Jan Monsport, 23. Lukáš Šmarda, 30. Ivan Kebeleš, 36. Tomáš Rak, 47. Lukáš Šmarda, 49. Lukáš Šmarda, 55. Pavel Brückner - 29. Ondřej Mrázek, 31. Michal Vařeka, 36. Michal Vařeka, 42. Tomáš Hanák, 51. Petr Matěj, 58. Petr Matěj, 60. Matěj Mondek;

Rozhodčí: Adam Hollósy - Jiří Vidlař; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Michal Prokeš 27 - Antonín Byvan 12, Martin Malínek 10

Hornets Brno - FBC MARTECH ZŠ Uničov

V posledním zápase sezóny měli Horneti vše ve vlastních rukách. Pouhý jediný bod by jim zaručil setrvání v soutěži a 10.pozici v tabulce. Porážka zase návrat do regionální soutěže. O výsledku zápasu napověděla výrazně první třetina. Když se ze standartní situace prosadil Ivan Kebeleš, vypadalo to s domácími nadějně. Bohužel to bylo tak vše pozitivního ze strany Hornetů v první třetině. Den otevřených dveří v obraně domácích využil soupeř hned šestkrát. Nepomohl ani timeout po čtvrtém gólu. Stav po první třetině 1:6.

Snížit pětigólový deficit a hlavně zlepšit herní projev - úkoly brněnských florbalistů. Ikdyž zlepšení směrem do útoku bylo vidět, tak zlepšená defenzivní hra nikoliv. Když se Horneti prosadili poprvé, tak soupeř dvakrát reagoval. Dále to bylo velmi podobné - veškerá snaha přišla vniveč v důsledku nefungující obrany. Jedinou změnou bylo střídání v brance žlutočerných. Za Michala Prokeše nastoupil junior Bořek Králík. A když soupeř ještě skóroval na konci třetiny bylo na výsledné tabuli skóre 5:11.

V poslední dvacetiminutovce zápasu i sezóny se domácí pokusili o zázrak. Naději přinesly tři góly na počátku třetiny. Uničov však možné vyrovnání zarazil hned v zápětí a odskočil opět na rozdíl pěti gólů. Závěrečná hra bez brankáře nabídla celkem tři góly, bohužel jeden do prádné brány. Výsledek zápasu, ačkoliv pro fanoušky ofenzivního florbalu atraktivní, tak byl pro Hornety velice krutý - 10:14.

Hornets Brno ZŠ Horní - FBC MARTECH ZŠ Uničov 10:14 (1:6, 4:5, 5:3)
Branky: 2. Ivan Kebeleš, 22. Filip Barus, 29. Robin Růžička, 30. Pavel Brückner, 31. Jan Slavíček, 43. Ondřej Dobrovolný, 47. Filip Barus, 48. Pavel Brückner, 58. Lukáš Vašínek, 59. Lukáš Vašínek - 8. Jiří Šincl, 8. Pavel Galetka, 9. Kristián Dufek, 10. Jiří Šincl, 17. Kristián Dufek, 19. Tomáš Šalda, 23. Pavel Galetka, 23. Kristián Dufek, 30. Kristián Dufek, 34. Jíří Novák, 39. Tomáš Šalda, 45. Kristián Dufek, 51. Kristián Dufek, 59. Lukáš Jemelka;

Rozhodčí: Jan Busínský - Jakub Cigl; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Michal Prokeš 15, Bořek Králík 23 - Patrik Šenk 32