Open Game - Den první

Stručný report z prvního hracího dne

Naše nejmladší kategorie nám dělala radost. Ze tří zápasů vyhrála "pouze" jedinkrát, nicméně ve všech zápasech hrála velmi dobře a dělala trenérům i rodičům radost. V prvním zápase byl soupeř (TROOPERS Green) střelecky úspěšnější a vyhrál 5:1. Ve druhém zápase se i Hornets ukázali jako rození střelci a pražské pantery porazili vysoko 7:1. V posledním zápase proti děvčatům ze Židenic si naši svěřenci vypracovali spoustu gólových příležitostí. Bohužel díky výborně chytající brankářce si naši hráči zakřičeli "GÓL" pouze jednou. Výsledek neodpovídal hernímu výkonu obou týmů, a soupeř se radoval z těsné výhry 2:1.

Na elévy čekalo pořádné sousto již na úvod turnaje v podobě superligových celků z Otrokovic a Vítkovic. Proti panterům naši svěřenci makali a první poločas se soupeř nemohl dlouho prosadit. Až před přestávkou dvakrát překonal výborně chytajícího Hynka Čepeláka. V druhém poločase soupeř skóroval ještě třikrát. Ke konci zápasu jsme dokázali soupeři fyzicky přehrávat, ale branku jsme již bohužel nevsítili. Výsledek zápasu 0:5. Další utkání nás čekal florbalový gigant 1.SC Tempish Vítkovice. Zde již byl znát herní rozdíl o několik tříd. Prohra 1:14 byla zasloužená. Nicméně do dalších zápasů půjdeme s čistým štítem a odhodlaně se o vítězství poprat.

Skupinu smrti “vyfasovali“ naši mladší žáci. Hned na úvod je čekal silný soupeř z Liberce. Rozdíl kvality byl znát a soupeř po celý zápas dominoval. Horneti však byli trenérem oceněni za přístup a dva vstřelené góly nám udělali taky radost. Ve druhém zápase jsme se střetli s brněnským rivalem Gullivers. I zde byl rozdíl viditelný a výsledné skóre 1:7 zcela zasloužené.

Starší žáci se na úvod střetli s celkem ze Šumperka. Zápas byl herně vyrovnaný, soupeř byl však střelecky efektivnější a zvítězil 4:1. Ve druhém zápase proti celku z hlavního města již herně nestačili a prohráli vysoko 0:9.

Dorost zahájil turnaj proti celku ze Slovenska. Technický rozdíl obou celků byl znát hned. Nicméně se zodpovědným a bojovným přístupem našich dorostenců se soupeř trápil 17 minut. Pak dokázal využit závaru před naší bránou a gólově se prosadit. Proti soupeři z Holešova se očekávalo vítězství našich dorostenců. Bohužel se soupeř ukázal jako těžší oříšek. Horneti dokázali získat vedení 3:1, ale soupeř dokázal prvně vyrovnat, a v závěru málem otočil skóre v dvojnásobné přesilovce. Tu však naši borci ustáli a získali první bod do tabulky za výsledek 3:3.

Junioři odehráli poněkud netradiční utkání. V obou utkáních si diváci moc gólových radostí neužili. V prvním zápase byla znát nervozita na obou stranách, ta se nakonec promítla i do koncovek obou mužstev. Soupeř dokázal udeřit ke konci prvního poločasu. To jim však stačilo na celkové vítězství. Druhý zápas se nesl v podobném duchu. Zde je však nutné uznat, že soupeř si vytvořil více šancí, ale díky výbornému Ondřeji Křížovi v bráně byl stav až do závěru utkání nerozhodný. V posledních minutách však soupeř využil nepozornosti v naší obraně a vyhrál 1:0.