První kolo poháru České pojišťovny

Na první kolo poháru vyrazil mužský výběr posílený o nadějné juniory do Havlíčkova Brodu, kde ve dnech 27. a 28. 8. 2016 sehrál 4 utkání.

PRVNÍ OSTRÝ START SEZONY 2017

K prvnímu mači nastoupili Horneti proti silné Třebíči, jež v uplynulé sezóně postoupila do Národní ligy. I přes obětavý výkon a snahu do posledních momentů o zvrat utkání upravovala Třebíč skóre do prázdné branky na konečných 2:6.

Horneti  však nad výsledkem netruchlili a ihned se začali připravovat na následující utkání proti staronovému soupeři - Blansku, tedy zápasu který museli vyhrát, pokud chtěli postoupit do druhého kola. Druhý zápas byl dlouho vyrovnaný, Horneti si do třetí třetiny nesli divácky atraktivní vedení 1:0, žádná závěrečná přestřelka se nekonala a tak mohli Horneti slavit vydřené vítězství 2:1. V tomto zápase se však našemu týmu nevyhnula zranění. Neuvěřitelný průnik přes celé hřiště odnesl kotník hráče č. 10 Ondry "Knedly" Bartošky, pro kterého tím první kolo poháru skončilo.

V druhém dni prvního kola čekal Hornety hned z rána silný domácí tým z Havlíčkova Brodu. Domácí potvrdili kvalitu, jak herní, tak organizační a zvítězili jednoznačně 7:0. Nutno podotknout že utkání bylo rozhodnuto v závěru 2. třetiny, kdy Horneti po rozporuplných výrocích rozhodčích neudrželi nervy a při ztrátě soustředění inkasovali 4 góly v 5 minutách.

K poslednímu zápasu s Lubnou nastupoval náš tým s vědomím, že pro hladký postup do 2. kola musí zvítězit. Nastavený aktivní přístup vůči unavenému soupeři fungoval a Horneti od začátku utkání kontrolovali. V závěrečné části to sice chvíli vypadalo na zdramatizování, ale Horneti rychle reagovali na dvě po sobě vstřelené góly a utkání tak pojistili na konečných 8:4.

Tyto výsledky stačily Hornetům na 3. postupovou příčku a příští týden se tak utkají se silným Žďárem nad Sázavou.