Druhé kolo poháru České pojišťovny

Druhé kolo poháru se pro Hornest Brno nestalo tak úspěšným.

TĚŽKÁ ZKOUŠKA OHNĚM

Týden po závěrečném hvizdu 1. kola poháru České pojišťovny přivítali Horneti na domácí palubovce Tatranu Bohunice silný Žďár nad Sázavou, tým hrající Národní ligu - východ.

Horneti byli papírově silnějším soupeřem zpočátku zaskočeni, což vedlo i k prvnímu inkasovanému gólu, poté se však hra začala více a více srovnávat a první třetina tak skončila těsným poměrem 0:1.

Ve druhé třetině se Hornetům dále nedařilo skórovat, navíc je rychlá hra soupeře nutila i k nedovoleným zákrokům, což mělo za následek několik oslabení, dvě z nichž hosté využili. Poté následoval gól hostů vzápětí po početní výhodě Hornets, který uzavřel skóre po 2. třetině na 0:4.

Do 3. třetiny vstoupili Hornets skvěle, když rychlými přihrávkami rozložili obranu soupeře a konečně se mohli radovat z gólu. Zvýšená aktivita po vstřeleném gólu však opět narazila na obrovský rozdíl v efektivitě zakončování šancí a na tabuli náhle svítil stav 1:7. V závěru zápasu se Hornetům ještě podařilo přetlačit soupeře a upravit výsledek na čestných 4:8, k zázračnému obratu však nedošlo.

Celkový dojem ze hry si však Horneti odnášejí dobrý, kdyby se zápas počítal na gólové šance, byl by výsledek pro Hornety příznivější, ovšem koncovka zradila, míč je kulatý a počítají se jen góly vstřelené.