Úspěšný vstup mužů v Poháru ČF

Muži suverénně zvládli úvodní kolo Poháru Českého florbalu

Úspěšný vstup mužů v Poháru ČF

Už téměř půl roku výrazně hýbe světem koronavirová situace, která má dopad i do sportovního prostředí. Koronavirus v březnu zcela anuloval florbalovou sezónu 19/20 a i nyní na konci léta není vůbec jisté, jak bude vypadat následující sezóna. I tak se mužské družstvo po dlouhé době dočkalo soutěžních utkání.


První ostrý test po letní přípravě nadešel v právě skončeném víkendu při příležitosti 1.kola Poháru Českého florbalu, kdy jsme pořádali skupinové zápasy v brněnských Tuřanech. Muži se postupně utkali s krajskými soupeři: Florbal Kuřim, TJ Sokol Lanžhot, VSK VUT Skurut Hai Brno a Florbal Židenice. Po celý víkend byla na všech našich hráčích vidět velká chuť si po pauze znovu užít soutěžní zápasy, střílet góly a chtít vyhrávat. Ve všech zápasech muži po celou dobu jednoznačně dominovali po florbalové i fyzické stránce, což se výrazně projevilo i v konečném skóre každého utkání. Nejvýraznější střeleckou nálož si odvezl Lanžhot, který schytal hned 21 gólových přídělů.

Hornets Brno - Florbal Kuřim 15:3 (4:2, 5:0, 6:1)
Hornets Brno - TJ Sokol Lanžhot 21:4 (8:1, 6:2, 7:1)
Hornets Brno - VSK VUT Skurut Hai Brno 9:5 (4:0, 4:1, 1:4)
Hornets Brno - Florbal Židenice 14:2 (5:0, 4:2, 5:0)

Ve čtyřech zápasech muži nastříleli úctyhodných 59 branek a s plným počtem bodů si připsali jasné prvenství ve skupině N. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl Jakub Matula, který zaznamenal 21 bodů za 11 branek a 10 asistencí. Do hry se v úvodním kole zapojilo hned 19 hráčů a 4 brankáři. Ve 2.kola Poháru pravděpodobně pocestujeme příští víkend do Morkovic, kde narazíme na SFK Kozel Počenice, účastníka regionální ligy mužů.


Komentář trenéra Pavla Brücknera: Po dlouhé pauze nás čekali první soutěžní zápasy, takže jsme byli trochu v očekávání i proto, že zápasy ve skupinové fázi poháru na startu sezóny bývají všelijaké. Dost se projevilo, že jsme už nějaký čas na florbalkách narozdíl od našich soupeřů, kteří navíc někdy nastupovali i v poměrně nízkém počtu hráčů. Ve všech zápasech jsme jasně dominovali od začátku až do konce, ale soupeři naši herní připravenost nijak neprověřili. Co však bylo pozitivní a stojí za zmínku, že jsme si udrželi po celý víkend chuť dávat branky.

Vloženo     Od
Tags: hornets pohar muži