Ohlédnutí za uplynulým turnajem

Zápasy play-off a hodnocení turnaje

Ohlédnutí za uplynulým turnajem

Přípravka si florbalu užila do sytosti. Celkem 10 zápasů ve skupině a další v play-off čekal na naše nejmenší. V každém zápase byla vidět radost našich svěřenců a odhodlání dát co nejvíce gólů. S celým působením přípravky na turnaji panuje velká spokojenost, neboť hráči i rodiče si turnaj užili. Stejný pohled měl i trenér Vladimír Kubín: „Letošní model jedné početné skupiny umožnil našim hráčům si pořádně zahrát a zlepšovat se. V každém zápase hrála naše přípravka se ctí a bojovala jako jeden tým. Pro nás trenéry účastněných týmů bylo dobré se setkat a podělit se o zkušenosti a znalosti. Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří po celou dobu turnaje podporovali naše svěřence."


Elévové narazili v play-off na tradičního soupeře ze Židenic. Již přípravný zápas před turnajem napověděl, že se bude jednat o vyrovnaný zápas. Zápas měl vše, co elévovský florbal může nabídnou. Hráči obou družstev hráli nad své možnosti a bojovali o každý míček, fanoušci vydatně podporovali své svěřence a vytvořili výbornou atmosféru. Odměnou bylo všem drama až do samostatných nájezdů, ve kterých soupeř byl úspěšnější a postoupil dále. „Byl jsem překvapen, s jakým odhodláním a zarputilostí hráli elévové po celý turnaj. Ukázali, že když je vyzve jakkoliv silný soupeř, tak je možné hrál beze strachu a předvádět pěkný florbal. Pevně věřím, že načerpali velké množství zkušeností do jejich dalšího florbalového rozvoje," hodnotil trenér elévů Robin Růžička.


Obtížný turnaj byl pro naše mladší žáky. Samý aspiranti na vítězství v turnaji již v základní skupině. A když vstoupí do play-off, tak narazí na dalšího favorita ze Vsetína (konečné druhé místo na turnaji). Spíše než výsledky zápasů bylo pro trenéry klíčové to, jak k nim naši hráči přistoupí. „Narazili jsme na top týmy v republice, které nám ukázali, jak může vypadat florbal, když se bere vážně. Hráli jsme s oběma pozdějšími finalisty Spartou i Vsetínem, kteří předváděli opravdu nadstandardní úroveň hry na mladší žáky. V hlavách jsme se s tím během turnaje trochu prali, ale zrovna odmakaný výkon proti Spartě byl v tu chvíli na hraně našich možností. Pro nás trenéry i hráče to byla cenná zkušenost a pevně věřím, že nám všem pomůže k vyšší tréninkové motivaci a píli na sobě odhodlaně pracovat," komentuje turnaj Pavel Brückner.


Starší žáci odváděli po celou dobu turnaje poctivou práci, za kterou byli odměněni spoustou vyrovnaných a dramatický zápasů, bohužel však ani jediný nebyl vítězný, natož bodový. Obtížní úkol zhodnotit celý turnaj měl trenér Patrik Procházka: „Turnaj v mnohém kopíroval naše výkony v sezóně. Na střídačce panovala suprová atmosféra a i přesto, že se nám nepodařilo žádný zápas dotáhnout do vítězného konce, jsme se rvali o každý míček a do zápasů dali všechno co v nás v tu chvíli bylo. Někteří soupeři nám ukázali kde jsou naše největší slabiny a motivovali nás do svědomité práce přes léto a po celou příští herní sezónu."


Ačkoliv hned tři týmy měli ve skupině našich dorostenců stejný počet bodů, tak díky horší bilanci vstřelených a obdržených branek narazili na vítěze IBF Tuppar Střešbörg (posléze druhé místo celkově). Ačkoliv dorostenci hráli obětavě, tak soupeř byl o několik úrovní lepší a vyhrál jednoznačně 9:0. Hodnocení od lodivoda dorostenců Petra Plodíka: „Na turnaji se nám podařilo ukázat několik světlých momentů, celkově nám však bohužel moc dobře nevyšel. Zápasy nám v průběhu letní přípravy před sezónou nastavily zrcadlo a ukázaly nám naše slabiny a nedostatky. Tohoto se pokusíme co nejlépe využít, poučit se z chyb a tvrdě pracovat na všech „bolavých místech“ týmu, které nám účast na turnaji jasně ukázala."


I po herně podařené základní skupině proti silným soupeřům skončili naši junioři na pátém místě. V prvním kole play-off narazili na vítěze skupiny D tým IBK Södra Böhmen. Zápas rozhodovaly přesilovky a oslabení. Každý tým využil po jedné početní výhodě. Ke konci zápasu získali naši hráči možnost rozhodnout zápas v další přesilovce. Místo gólu vstřeleného soupeř využil rychlého protiútoku a ve vlastním oslabení rozhodl vstřelenou brankou. Trenér Vincent Drápal připojil svůj komentář k celému turnaji: „Turnaj byla pro kluky taková poslední zkouška před dospělým florbalem. I když jsme věděli, že soupeři byli líp připravení po florbalové stránce dokázali jsme se semknout, úplně změnit systém a uhrát velice slušné výsledky s kvalitními týmy. Obzvláště bych chtěl vyzvednout neuvěřitelný konstantní výkon goalkeepera Kříže. Kluky i mě čeká ještě spousta práce. Děkuji borcům a fanouškům za turnaj.“

Vloženo     Od
Tags: open game turnaj