Výborný vstup mužů do Divize

Venkovní výhry nad FBC LETOHRAD Orel Orlice a FTC Vysoké Mýto

Po roční pauze v regionální lize se mužské ačko vrátilo do divizního kolotoče. V sezóně 17/18 byli Horneti nasazeni v divizi s Moravskoslezským a Olomouckým regionem, pro letošní sezónu po rozšíření soutěže jim rozlosování přidělilo účast v Divizi převážně s týmy z Vysočiny a Pardubického kraje. První prověrkou byly výjezdní zápasy na palubovkách týmů FBC LETOHRAD Orel Orlice a FTC Vysoké Mýto.

První zápas ligové sezóny byl plný očekávání. Otázkou bylo, zdali Horneti dokáží navázat na výsledky a herní projev z Poháru a vstoupí do Divize úspěšně. Motivovaní Hornets vlétli na soupeře tak, že již ve druhé minutě využil kombinaci celé lajny Patrik Fabián a vstřelil úvodní branku utkání. Z vedení se však brněnští neradovali dlouho, již o necelou minutu vyrovnal nejnebezpečnější hráč soupeře Jan Skalický. Horneti, kteří se prezentovali výborným pohybem a zodpovědnou obranou, si dokázali vynutit hned několik přesilových her. Bohužel žádnou z nich se jim nedokázalo proměnit. Naopak soupeř na závěr třetiny využil ojedinělé zaváhaní v obraně a získal vedení 2:1.

Druhá třetina měla podobný průběh jak předchozí - brzký gól Hornetů, dobrá hra na míčku a několik přesilových her na obou stranách. Za přelomový okamžik zápasu lze označit individuální akci Patrika Fabiána ve vlastním oslabení, kterou zakončil vstřelenou brankou. V závěru třetiny byl Ivan Kebeleš faulován u mantinelu a získal pro tým výhodu pětiminutové přesilové hry.

Přesilová hra zasáhla i do poslední části. Zde ji v jejím samotném závěru využil Lukáš Šmarda, když pohotově tečoval střelu od obránců. Možnost snížit měl soupeř při přesilové hře 5 na 3, ale tu žlutočerní i s podporou výborně chytajícího Michala Prokeše dokázali ubránit. V závěru zápasu se projevil rozdíl ve fyzickém fondu hráčů obou týmů. Pojistku pro Hornets přidali Jakub Matula a Patrik Fabián, který dokonal své paradní přestavení třetím vstřeleným gólem. Výsledek úvodního zápasu v ligové sezóně vyzněl 6:2 pro Hornets.

Výborný vstup do nové sezóny. Utkání rozhodla naše disciplinovaná hra a perfektně odbráněná oslabení. Děkuji týmu za výkon. Pavel Brückner

FBC LETOHRAD Orel Orlice - Hornets Brno ZŠ Horní  2:6 (2:1, 0:2, 0:3)
branky: 2. Jan Skalický, 18. Daniel Baláš - 2. Patrik Fabián, 24. Jakub Matula, 31. Patrik Fabián, 44. Lukáš Šmarda, 57. Jakub Matula, 58. Patrik Fabián

rozhodčí: David Kytler - Daniel Jireček; vyloučení: 3:4; využití: 0:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Daniel Jiruška 16 - Michal Prokeš 22

Podstatně kvalitnější soupeř čekal Hornets v nedělním utkání. Pro hráče Vysokého Mýta to byl první zápas a ještě k tomu před výborným domácím publikem. V první třetině však dominovali brněnští hráči, kteří se ujmuli vedení zásluhou Filipa Baruse. Následně ve vlastním oslabení navýšil skóre Jakub Matula. Pouze v samém závěru třetiny soupeř dokázal snížit. Ve druhé třetině měl soupeř ze hry více. Opticky na míčku dominoval, ale výraznější šanci si však po celou třetinu nedokázal vytvořit. Tlak umocněný čtyřmi přesilovými hrami soupeře byl plný střeleckých příležitostí. Trpělivá a takticky výborně zvládnutá hra brněnského týmu byla odměněna vstřeleným gólem 20 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky.

Zaváhání Hornetů přišlo v počátku poslední části. Soupeř nejprve snížil z brejku a následně měl možnost snížit z trestného střílení. Ačkoliv nájezd si dokázal Bořek Králík pohlídat, tak na střelu soupeře již ve standardní hře byl krátký. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Ivan Kebeleš pohotově překvapil brankáře rychle rozehranou standardní situací. Dále soupeř stupňoval svůj tlak, ale rychlým brejkem dokázal rizikovou hru soupeře potrestat Patrik Fabián. Hráči Vysokého Mýta se však před domácím publikem nehodlali vzdát bez boje. Podařilo se jim ještě snížit, ale z přemíry snahy se dopustili faulu, který byl potrestán vyloučením. Přesilovou hru Hornets zvládli výborně. Dokázali nejen vstřelit šestou branku, ale také výrazně zkrátit zbývající čas. Soupeř se v závěru odhodlal ke hře bez brankáře, ale neúspěšně. A když Hornets celkem třikrát odmítli prázdnou bránu, skončil výsledek zápasu 6:4 pro Hornets.

Absolutorium patří za celý víkend brankářům Michalu Prokešovi a Bořku Králíkovi, kteří dokázali umocnit výborný herní projev celého zbytku týmu. Takticky vyzrálý výkon týmu, zejména směrem do obrany, bude základním stavebním kamenem pro další utkání.

Výborný výkon celého týmu od brankáře až po posledního hráče. Připravenost po celý zápas nám přinesla spousty získaných míčků a brzkou eliminaci útočné hry soupeře. O svém vítězství jsme mohli rozhodnout dříve, pokud bychom byli efektivnější v útočných akcí. Museli jsme se vypořádat se vším, ale zvládli jsme to výborně. Pavel Brückner

FTC Vysoké Mýto - Hornets Brno ZŠ Horní  4:6 (1:2, 0:1, 3:3)
branky: 19. Milan Koubek, 41. Adam Kobr, 47. Milan Koubek, 55. Jiří Unzeitig - 4. Filip Barus, 10. Jakub Matula, 40. Daniel Havel, 48. Ivan Kebeleš, 53. Patrik Fabián, 58. Patrik Fabián;

rozhodčí: Radek Hrdlička - Filip Ryant; vyloučení: 1:4; využití: 0:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Tomáš Olejár 35 - Bořek Králík 36