Další výhra a postup v Poháru

Zápas proti VSK VUT Brno nabídnul drama až do samého závěru

Úterní večer tentokrát pro Hornety nepřinesl tradiční trénink na Horní, spojený s poradou v oblíbeném Hostinci u Tesaře, ale zápas 4. kola Poháru na brněnském VUT. V něm Horneti vyzvali tým VSK VUT Brno, spíše známý jako Skurut-Hai. Oproti zápasu s Dolními Bojanovice nastoupili Hornets v lehce obměněné sestavě, přesto i v tomto zápase bylo prioritou naposledy vyzkoušet širší počet hráčů před prvními zápasy v Divizi, které se odehrají již tento víkend.

Ačkoliv favoritem byli horneti, tak soupeř překvapivě šel již ve třetí minutě do vedení. Zásluhou Tibora Kučery a Tomáše Raka se podařilo Hornetům otočit. Bohužel do konce třetiny soupeř díky zodpovědné obraně spojené se smrtícími brejky dokázal vstřelit další dvě branky.

To, že ze strany Hornets bylo něco v nepořádku, napovědělo kuriózní vyloučení za pozdní příchod ze šaten ze počátku druhé třetiny. Od druhé třetiny došlo také k výměně brankáře a k premiérovému startu v mužském týmu se tak dostal Ondřej Kříž. Ten dokázal plnit nelehkou úlohu, a i jeho zásluhou se do konce druhé třetiny dostali opět Horneti do vedení. Na začátku třetí třetiny o něj dalším soupeřovým brejkem sice přišli, ale v 55. minutě Jakub Matula ukončil dlouhotrvající obléhaní soupeřovi brány a vstřelil vítězný gól na 6:5. Na závěr se soupeř pokusil o hru bez brankáře, ale tu dokázali Horneti s menšími potížemi ustál

Celý zápas se nesl v duchu tuhého betonu soupeře na jeho vlastní polovině a více či méně marné snahy o jeho překonání. Kvalitní výkon gólmana soupeře, malá četnost a nízká produktivita střelby Hornetů a nebezpečné brejky byly hlavními příčinami těsného výsledku. Kromě závěrečných minut, kdy se soupeř snažil srovnat stav, měli Horneti celý zápas více ze hry, což se ovšem na skóre zápasu příliš neprojevilo. Svěšené hlavy v šatně po výhře byly jasným znamením, že hráči nebyli s výkonem v zápase spokojeni. V příštím kole Hornety čeká nechvalně známý soupeř: Spartak Hluk.

VSK VUT Brno - Hornets Brno ZŠ Horní 5:6 (3:2, 1:3, 1:1)
branky: 3. Denis Ligas, 15. Jiří Paleček, 19. Michal Repko, 30. Tomáš Vlk, 43. Michal Repko - 4. Tibor Kučera, 6. Tomáš Rak, 27. Jan Slavíček, 35. Martin Janiczek, 40. Filip Barus, 55. Jakub Matula

rozhodčí: Roman Janda - Jan Ponížil; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Bohumír Fajt 22 - Bořek Králík 8, Ondřej Kříž 19