Troopers cup 2019

Nejmladší kategorie odehrály první zápasy v sezóně

Troopers cup 2019

Obdobně jako junioři i naše mladší kategorie strávily víkend florbalem. Kategorie přípravka, elévové, mladší žáci a starší žáci se zúčastnily turnaje v nedalekých Tuřanech. Sobotní turnaj byl ve znamení našich nejmladších, kteří odehráli celkem 10 zápasů proti dalším brněnským celkům. Žákovské kategorie odehrály svá utkání během nedělního dne.


Ohromné množství zkušeností si mohli odnést naši nejmladší svěřenci. Velká porce minut prověřila kondičku hráčů a soupeři zase herní dovednosti. Ačkoliv z deseti zápasů se podařilo vyhrát pouze tři, tak je nutné dodat, že většina zápasů skončila těsným výsledkem. Bohužel však zásluhou horšího zakončení u mladých hornetů vyzněly výsledky jednotlivých zápasů převážně ve prospěch soupeřů. Nutné je také druhým dechem dodat, že nasazení našich svěřenců bylo maximální. Trenérům turnaj napověděl, že bude nutné usilovně pracovat na základních dovednostech jako jsou vedení míčku, krytí balónků před soupeřem a změnou směru pohybu.

Sestava přípravky:

Daniel Martínek, Nela Martínková, Viktor Krejčí, Lukáš Staněk, Jakub Hájek, Barbora Blažková, Kristýna Blažková, Denisa Kovárníková, Iva Musilová


Elévové vkročili do turnaje s podstatně hubenější sestavou, ale na herním projevu to po celý turnaj nebylo znát. Hráči byli instruovány aktivní hrou vůči soupeři a snahou se na míčku individuálně prosadit. Krom zápasů s elitním výběrem Troopers, tak v zápasech dokázali své soupeře herně předčít. Bohužel přičiněním několika remíz ve skupině narazili horneti v semifinále na již zmíněné Troopers. Výrazná porážka v semifinále byla vykoupena výrazným vítězstvím v boji o třetí místo proti Židenicím. Jak bude vypadat hra v podání všech hráčů v kategorii si však budou trenéři muset počkat až do prvního soutěžního turnaje v sezóně.

Sestava elévu:

Vojta Moravec, Matouš Slováček, Dominik Franzki, Aneta Neterderová, Jan Pechan, Václav Živný


Turnaje mladších žáků v neděli dopoledne se zúčastnilo 6 týmů. Konkretně dva týmy Trooperu, Gepardi, Židenice a Ivančice. Mladším žákům se v počtu 10+1 podařilo se štěstím vyhrát skupinu a následně po prohře v semifinále i zápas o 3 místo. Turnaj byl pro některé nové mladší žáky z řad elévů po Opengame jedna z prvních možností vyzkoušet si hru 5 na 5. Všichni si turnaj užili a na trénink si sebou odnášejí především to, že musí pracovat na svém přístupu ke sportu a spoluhráčům.

Sestava mladších žáků:

Matěj Dadák, Patrik Neterder, Standa Pacal, Karel Pechan, Jakub Plešek, Štěpán Prax, Lukáš Varo, Vendelín Vrátníček, Ondřej Foltýn, Vojtěch Mičulka, Jan Pechan


Starší žáci měli na turnaji jednu skupinu s 5 účasníky, ve které hrál každý s každým. Horneti na turnaj dorazili v počtu 10+3. Měli jsme možnost se utkat i s týmy, se kterými se nejspíše v sezoně nepotkáme. Konkrétně s Troopers, Gullivers a Židenicemi. Posledním týmem byl nováček v soutěžích Českého florbalu Gepardi Brno. Náš tým se na turnaji potýkal s nepřesnostmi při hře s balonkem a ne příliš aktivní hrou, kdy docházelo jen k vyčkávání, až co udělá soupeř. Důsledkem toho pro nás první tři zápasy znamenaly porážku, ale v posledním zápase se Horneti zvedli a bojovným výkonem porazili Židenice. Turnaj nám ukázal, jak na tom florbalově jsme a na čem máme pracovat na tréninku.

Sestava starších žáků:

Adam Bezchleba, Kanav Gupta, Martin Kříž, Tomáš Ručka, Adam Pechan, Tomáš Skácel, Robin Sklenář, Martin Vávra, Lukáš Flídr, Vítek Kratochvíl, Patrik Navrátil, Ondřej Nový, Marek Přichystal

Vloženo     Od
Tags: turnaj mládež