Moravian cup 2019

Junioři zakončili předsezónní přípravu turnajem v Olomouci

V průběhu druhého zářijového víkendu se naši junioři, doplněni o 4 dorostence, před prvními ligovými zápasy podrobili poslední zatěžkávací zkoušce - Tempish Moravian Cupu. Tradiční olomoucký turnaj našim chlapcům připravil zajímavé rozlosování. V sobotních skupinových zápasech Hornets čelili postupně FBŠ Jihlava, účastníku KB ligy juniorů, dále třetiligovému FbC Asper Šumperk a nakonec favoritovi skupiny 1. SC Tempish Vítkovice, taktéž účastníku nejvyšší juniorské soutěže.

První zápas proti Jihlavě přinesl dominantní výkon Hornetů. Zápas po celou dobu kontrolovali ve všech aspektech hry a dokráčeli si pro jasné vítězství v poměru 8:3. Hattrickem se v zápase blýskl tahoun týmu Martin Janiczek. Další zápas, tentokrát proti Šumperku, naše juniory nejspíše lehce překvapil, jelikož proti domněle nejslabšímu týmu skupiny zprvu jen těžko nacházeli herní převahu. Po jaksi vlažné první půli Horneti ve druhé části zápasu výrazně přidali a zápas skončil výhrou 4:1. Poslední zápas skupiny proti týmu Vítkovic sliboval zajímavou bitvu. Náš tým tentokrát nastoupil od začátku v maximálním tempu a soustředění. Hrál se atraktivní florbal plný sympatických útočných akcí i tvrdých soubojů. Hornety svým skvělým výkonem držel brankář Ondřej Kříž a po dlouhou dobu panoval v utkání bezbrankový stav. Ke konci první poloviny utkání se však Vítkovicím podařilo potrestat jednu chybičku obrany a dostali se tak do jednobrankového náskoku. Našim juniorům se posléze ve druhé půli, navzdory spoustě slibných šancí, stále nedařilo vyrovnat. Minutu a půl před koncem zápasu se tedy trenéři rozhodli pro hru bez brankáře ve snaze vývoj utkání ještě zvrátit pomocí power-play. Bohužel i přes výrazný tlak se vítkovické obraně podařilo těsně před koncem míček ze skrumáže před vlastní bránou odpálit a i se špetkou štěstí trefit přes celé hřiště naši odkrytou bránu. Výsledkem byla prohra 0:2, ale i tak se jednalo o nejkvalitnější výkon ve skupinových zápasech.

V neděli juniory čekalo, po postupu ze druhého místa ve skupině, první kolo play-off. Postupová matematika nám jako soupeře přiřadila silný FbC Hradec Králové, dalšího účastníka KB ligy juniorů. Zápas se bohužel už od počátku nevyvíjel podle představ. Hradec se rychlou akcí dostal do vedení již na začátku zápasu. Krátce po prvním gólu se soupeři podařilo skórovat znovu a do třetice ještě krátce před první sirénou. Do druhé půle se trenéři rozhodli promíchat sestavu, ani to však nepomohlo. Naši zoufalou snahu o návrat do zápasu bohužel svou zodpovědnou obranou hradečtí účinně zastavovali a z podařených protiútoků ještě dvakrát do konce zápasu trefili přesně. V konečném důsledku to znamenalo jasnou prohru 0:5 a konec v turnaji.

Navzdory brzkému vyřazení z turnaje, které mrzelo nejen hráče, ale i trenéry, je hodnocení kladné. Novopečená trenérská dvojice Petr Plodík a Bořek Králík výkony týmu shrnula následovně: „Celý turnaj obecně i předvedenou hru, přes brzké a nelichotivé vyřazení, hodnotíme pozitivně. Hráči ve skupinových zápasech předvedli kvalitní florbal plný pohledných útočných akcí, zodpovědných rozehrávek i obětavých obranných zákroků. Z občasných chyb v prvních třech zápasech a především z debaklu v zápase posledním, si odnášíme ponaučení a díky účasti na turnaji také možnost tyto chyby ještě před startem ligových klání vypilovat na trénincích.