Výsledky našich týmů na Ostravských hrách!

Výčet zápasů a výsledků našich týmů na OH

Výsledky našich týmů na Ostravských hrách!

Čtveřice našich týmů vyrazila k neligovému turnaji do Ostravy. Třídenní turnaj přinesl pro naše mladší žáky, starší žáky, dorostence a juniory pořádnou dávku zajímavých utkání se soupeři z jiných florbalových regionů.


Junioři nejspíše nebudou v dobrém vzpomínat na své florbalové vystoupení na Ostravských hrách. Turnaj započali těsnou prohrou 1:2 s týmem IBK VELO. Ten stejný den následovala večerní porážka s FbK Horní Suchá 2:6. A po prohře 2:7 s MVIL Ostrava je čekalo šestnáctifinále s brněnským rivalem FBC GEPARDI BRNO. Ačkoliv se našim chlapcům podařilo vrátit do zápasu po dvou obdržených brankách, tak soupeř nakonec těsně zvítězil 2:3 a vystavil nám brzkou stopku v turnaji. Po celou dobu turnaje junioři měli problém v ofenzivní činnosti hry, když se jim nepodařilo vstřelit více jak dvě branky v zápase.

Dorostenci naopak zažili nejúspěšnější turnaj z našich celků. A to díky postupu mezi nejlepších osm celků na turnaji. Ale i oni to neměli vůbec jednoduché. Ve skupině výrazně nestačili na Florbal Vsetín poměrem 2:10 v úvodním zápase turnaje. V druhém utkání dokázali přetlačit domácí celek 1. SC TEMPISH Vítkovice White těsně 3:2. V závěrečném zápase skupiny D nestačili 1:5 na TJ Slovan Havířov. V osmifinále jim byl přiřazen další moravskoslezský celek FBC TIGERS PORUBA, který, i přes jisté nedostatky ve hře, dokázali porazit s čistým kontem 4:0 ve čtvrtfinále narazili na pozdějšího finalistu MVIL Ostrava, který prokázal své kvality a zvítězil jednoznačně 2:9.

Veskrze úspěšný turnaj mají za sebou i starší žáci. Ti sice v úvodním zápase podlehli, po ospalém výkonu, celku FbC Frýdek Místek těsným rozdílem 3:4. Následovala však série pěkných výkonů a výher, neboť si v dalším utkání poradili s pražským celkem SKV vysoko 6:1, a pak zvítězili 6:3 nad 1. SC TEMPISH Vítkovice White. V šestnáctifinále si poradili jednoznačně 7:1 s FbC Skuteč. Stopku v turnaji jim vystavil až druhý vítkovický celek s označením Blue, který nám oplatil porážku drtivě poměrem 0:16.

Mladší žáci zahájili své turnajové počínání soubojem s FbK Orlicko-Třebovsko. Přes to, že z trenérského pohledu to bylo nejpovedenější utkání, tak soupeř využil naší neproduktivity a zvítězil 2:4. Ve druhém zápase byli mladší žáci florbalovější a se soupeřem FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm si poradili jasně 8:3. Následovalo utkání FBC Intevo Třinec, ve kterém soupeř fyzicky i herně dominoval. Výsledkem byla prohra 4:12. V šestnáctifinále narazili, obdobně jako naše starší kategorie, na pořádající tým 1. SC TEMPISH Vítkovice Blue. Soupeř si díky rychlosti v kombinaci vytvořil mnoho gólových šancí, které rovněž proměňoval. Výsledkem 2:9 se s turnajem rozloučili i naši mladší žáci.

Vloženo     Od