A-tým se blíží k polovině základní části

Krátké ohlédnutí za vstupem A-týmu do nového ligového ročníku

A-tým se blíží k polovině základní části

Celkem devět utkání má za sebou elitní mužský tým. Pouhé dva zápasy nás dělí od přesné poloviny letošní základní části. V krátkém ohlédnutí se podíváme na prozatímní průběh soutěže.


Áčko do sezóny vstoupilo tradičně úspěšně. V pohárové soutěži sbíralo sebevědomí a dobré výsledky a podobně tomu bylo i v lize. Na úvod je čekal obtížný výjezd do Předměřic, kde dokázali porazit obtížný celek FBŠ Všestary. Následně přišla překvapivá, ale zasloužená, prohra s nováčkem v soutěži z Havlíčkova Brodu. Z prohry se tým výsledkově oklepal, když dokázal otočit nepříznivě vyvíjející se zápas ve Vysokém Mýtě a náročné utkání s FBC Letohrad. Úvodní tři výhry ze čtyř utkání přinesly určité uspokojení. Nicméně je nutné říci, že ani v jednom z těchto případů A-tým nad svými soupeři herně nedominoval, přesto dokázal morální zarputilostí zápasy dovést k vítězství. První utkání, ve kterém jsme mohly pozorovat velký herní rozdíl, bylo s celkem z Dobrušky. Bohužel se nepodařilo herně i výsledkově navázat v dalším utkání s rezervou Hradce. Poslední celek tabulky se dokázal lépe popasovat se specifickými vlastnostmi své sportovní haly a dal nám cenou lekci. Naopak následovalo asi nejlepší utkání dosavadního průběhu soutěže, ve kterém jsme přivítali vedoucí celek FLORBAL LITOMYŠL. Náročné utkání, které však nabídlo dost florbalových kvalit, přineslo našemu celku důležitou výhru a tři body do tabulky. Nevyrovnanost výsledků a výkonů však pokračovala i nadále. Venkovní utkání proti FbK Orlicko-Třebovsko přineslo opět těsnou a hlavně neočekávanou prohru. V aktuálně posledním domácím zápase jsme přivítali letos silný celek z Jihlavy. Úvodní třetina byla v naší režii, ta druhá naopak v soupeřově. Takticky velmi svázané utkání se přehouplo až do prodloužení, ve kterém soupeř potrestal naše vyloučení.

Celkově našemu týmu patří čtvrtá příčka, ale tabulka je velmi vyrovnaná. Důkazem tomu může být rozestup mezi druhým a osmým celkem, který činí pouhé čtyři body. Jelikož se v letošní sezóně zvedl počet účastníků v nadstavbové části soutěže ze tří na pět, tak bude očekáván tuhý boj o postupové pozice. Z tohoto pohledu nás mohou mrzet ztráty mnoha bodů s celky z nižších pater ligové tabulky. Nicméně klíčové budou následující dvě kola. Čeká nás výjezd do Třebíče a domácí utkání se Žďárem. Očekávaní je stabilizace výsledků a zlepšení výkonů zejména na hřištích soupeře. Zároveň tým vyhlíží návrat hráčů Matyáše Weinsteina a Marka Zapletala z marodky, kteří byli klíčový v úvodních kolech.


Vloženo     Od
Tags: muži