Dorostenci získali další 3 body

Zápasy s Blanskem a Znojmem v nedalekých Pohořelicích.

V úvodním kole ligy se již  střetli s týmy FbC SLAVKOV a Hattrick Brno B. Tehdy si z turnaje odvezli důležité ponaučení, že bez zápalu a aktivní prezentace na hřišti neuhrají nic. V dalším kole byl již viděn jiný přístup a zasloužené 4 body (9:0 s Bojanovicemi a 5:5 s ŠSK Očov Hodonín). V posledním víkendu měly prověřit tento vzestupný trend výborně hrající Atlas Blansko a TJ Znojmo LAUFEN CZ.

V zápase s Blanskem byla vidět individuální dominance soupeře, zejména řešení situací 1 na 1. Vlažnější vstup do zápasu znamenal brzké vedení Blanska 0:2. Po důraznější domluvě,  "naordinování" agresivnějšího přístupu na vlastní polovině a doplněné o rychlý přechod do útoku se podařilo našim dorostům otočit skóre (4:2). Soupeř následně přidal na obrátkách a vyrovnal. Třetí třetina byla dlouho vyrovnaná, rozhodl až necelou minutu před koncem Otakar Mikulka v přesilové hře. Konečné skóre 5:4.

V zápase proti Znojmu se horneti snažili poučit z chyb minulého zápasu. Napříč herní a zejména kombinační převaze soupeře byl stav po dvě třetiny vyrovnaný. Hornets opět spoléhali na obranu a rychlé bejky. Ale když naši dorostenci nevstřelili gól ve vyložených bejkových situací, potrestal soupeř naši neefektivitu a vstřelil rozhodující gól. Konečný stav 1:2.

Komentář trenéra Robina Růžičky: Napříč faktu, že oba soupeři byli herně a v individuálních dovednostech mnohonásobně lepší, tak díky bojovnosti a nasazení je možné se jim vyrovnat. Momentálně nám nezbývá než aktivně odmakat každé utkání na 100% a postupně se pokusit na trénicích dohnat dovednostní deficit.