Elévové úspěšní na turnaji O pohár starosty Sokola Brno I.

Bronzový úspěch našich elévů na mezinárodním turnaji

Elévové úspěšní na turnaji O pohár starosty Sokola Brno I.

Již podruhé jsme se účastnili mezinárodního florbalového turnaje, který pravidelně pořádají brněnští Gulliveři. Minulý rok jsme obsadili celkové dvanácté místo, které jsme měli letos ambici vylepšit. Jak jsme hráli si můžete přečíst již nyní.


V úvodním zápase proti FBS Olomouc jsme se snažili soupeře přetlačit než přehrát. Bojovný, spíše než florbalový, charakter zápasu nám vyloženě nesedí a je pro nás vždy kontraproduktivní. Soupeř nás porazil 3:5 a hlavně nám ukázal způsob hry, kterého se musíme vyvarovat. Další zápas náš čekalo brněnské derby s Buldoky. Zápas jsme měli herně pod kontrolou a zaslouženě vedli už 6:0. Nicméně jsme polevili v hlavách i na nohách, a soupeři se podařilo neuvěřitelně zápas otočit na konečných 7:8. Pro nás další důležité ponaučení a netradiční zkušenost.

Do třetího zápasu proti týmu FK Slovan Jindřichův Hradec jsme šli s odhodláním stabilně předvádět ofenzivní hru a vědomě spolupracovat v rámci celé trojice. A ačkoliv mnoho našich šancí končilo na výborně chytající brankářce soupeře, tak výhrou 6:3 jsme získali první tři body do tabulky. Před posledním zápasem se slovenským celkem FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina jsme věděli, že se umístíme na čtvrté pozici a bude nás čekat předkolo play-off. Nicméně proti lídrovi skupiny jsme si chtěli potvrdit naše kvality. Zápas se nám povedl poměrem 6:2 a pozitivně jsme se naladili na nedělní souboje v play-off.

V neděli nás čekal brzký úvodní zápas proti Torpédu Havířov. Dlouhodobě víme, že naše první zápasy nemají potřebné nasazení. Změnili jsme standardní přípravu na zápas, ve které jsme se potřebovali trochu unavit a vstoupit do zápasu již v určitém tempu. Odměnou nám byla jasná výhra 8:2. V osmifinále jsme narazili na vítěze skupiny A a silný celek FBŠ Hattrick Brno. Atraktivní utkání, a více než vyrovnaný zápas, jsme výsledkově i herně zvládli na výbornou. Výsledek 4:1 nás posunul do čtvrtfinálového souboje proti TROOPERS. V tomto zápase bylo klíčové nestrhnout se soupeřovou bojovnou hrou a nadále využívat našich silných stránek - kombinace a pohyb v prostoru. Právě díky nim jsme si vypracovali obrovské množství situací, kdy jsme šli sami na brankáře. Bohužel absence klidu v zakončení nás stála poklidný zápas, i přes to jsme utkání zaslouženě vyhráli 6:2 a postoupili do bojů o medaile.

V semifinále nás čekal SŠK Očov Hodonín, který byl po celý turnaj dominantní. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a vypracovali vícególové vedení. Postupem zápasu se ale začali prosazovat soupeřovi rozdíloví hráči a otočili zápas na svoji stranu. I přes prohru 5:8 jsme šli do souboje o třetí místo s pozitivní náladou a důvěrou v naše dovednosti. V zápase o třetí místo nás čekalo další brněnské derby. Soupeřem nám byl dobře známý tým Florbal Židenice. V závěrečném utkání turnaje jsme si nejen poradili s přímočarou hrou Židenic, ale také jsme předvedli festival nádherných akcí a vstřelených gólů. Výsledné skóre 12:2 vyústilo v zisk bronzových medailí a zaslouženého úspěchů pro chlapce z této kategorie.

Zobrazit web
Vloženo     Od
Tags: turnaj mládež elévové