Neúspěšný zápas s FBS Olomouc

Těžký zápas čekal mužský A-tým v nedaleké Olomouci

FBS Olomouc - Fbc Hornets Brno

V souboji posledních týmů tabulky přivítala předposlední FBS Olomouc pouze o 4 body horší Hornets Brno. Očekáván byl třaskavý zápas, neboť v sázce byly velmi cenné body k udržení v soutěži i v následující sezóně. Brněnští měli ještě o důvod více zvítězit, a tím bylo dát zapomenout na domácí porážku z počátku listopadu 2:3. Hornets chtěli navázat na, ikdyž ne výsledkově, ale výkonostně povedenější vstup do druhé poloviny sezóny. Olomouc byla před zápasem mírným favoritem a to i díky nedávnému vítězství nad Zlínskými Lions, či jediným pokořitelem lídra soutěže FBC Letka.

Vstup do zápasu se lépe vydařil brnanům, kteří za spolupráce střelce Lukáše Šmardy a nahrávajícího Lukáše Vašínka vstřelili úvodní gól zápasu. Že bude nadlouho jediný netušil v té době nikdo. Během první poloviny úvodní třetiny si brněnští vytvořili další řadu šancí, ale další proměnit žádnou z nich nedokázali. Iniciativitu přebírali domácí. A díky dobré rozehrávce se dostávali do řady střeleckých pozic. Jednu z nich využil Jan Roletzký. Třetina skončila výsledkem 1:1.

Druhá třetina se nesla v duchu brněnských vyloučení. Olomouc ani jednu z nabídnutých možností nevyužila a to zejména kvůli dobře chytajícímu Michalu Prokešovi. Obraz hry se příliš neměnil - Olomouc kombinující na míčku, Brno dobře bránící. V polovině zápasu si hostující tým vybral slabší chvilku a obdržel dva rychlé góly. Stav po druhé třetině 3:1.

V třetí třetině bylo znát, že brněnští zvýšili aktivitu směrem dopředu. Bohužel však na úkor obrany. Volná okénka využili Tomáš Doubek a Daniel Tichý a rozdíl byl o čtyři branky. Hostujícím nezbylo nic jiného než soupeře napadat. Nejprve spolupráce Šmarda-Vašínek využila přesilovku a následně v opačném gardu zařídili snížení na 5:3. Olomoučtí ihned odpověděli gólem z přečíslení a následná hra Hornetů bez gólmana úspěšná nebyla. Za Olomouc vstřelil do prázdné brány gól Ondřej Borik a uzavřel skóre zápasu na 7:3.

Již za čtrnáct dní se pokusí muži porazit FbC KOVO KM Frýdek-Místek a 1. FBK Eagles Orlová a udržet si naději na udržení v soutěži.

FBS Olomouc - Hornets Brno ZŠ Horní  7:3 (1:1, 2:0, 4:2)
branky: 9. Jan Roletzký, 32. Ondřej Borik, 34. Patrik Liška, 44. Tomáš Doubek, 48. Daniel Tichý, 57. Martin Pudil, 60. Ondřej Borik - 2. Lukáš Šmarda, 50. Lukáš Šmarda, 53. Lukáš Vašínek; rozhodčí: Lukáš Axmann - Jiří Kroupa; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Jan Šauer 17 - Michal Prokeš 17