Severská pouť přinesla Hornetům 5 bodů

Mužský A-tým sehrál venkovní zápasy s FbC KOVO KM Frýdek-Místek a 1. FBK Eagles Orlová

Pouhých 8 bodů, posledních 5 zápasů, ztráta 6 bodů na předposlení Uničov. To byla situace Hornetů před finální částí sezóny. Před mužským A-týmem byl důležitý výjezd na sever, kde mohl změřil síly s FbC KOVO KM Frýdek-Místek a 1. FBK Eagles Orlová. Že naděje na zisk důležitých bodů zde je, byly důkazem výsledky z první poloviny sezóny (výhry Hornetů 8:4 a 11:7).

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FbC Hornets Brno

Vstup do zápasu se Hornetům povedl na výbornou, kdy ve druhé minutě překvapil Martin Ryšánek střelou z dálky domácího gólmana. Po prvních hektických minutách se hra zklidnila a obraz hry se změnil - Frýdek opatrnou kombinací čekal na chyby v obraně Hornetů. Do konce třetiny se to povedlo dvakrát domácímu Vítu Kahánkovi a obrátil skóre zápasu ve prospěch domácích. Stav po první třetině 2:1.

Druhá třetina nabídla zcela rozdílný obraz hry. Horneti začali praktikovat osobní obranu, což mělo za následek velké množství chyb při rozehrávce Frýdku. Z nabízených šancí se nejprve prosadil sváteční střelec Robin Růžička a následně také podruhé Martin Ryšánek a Ivan Kebeleš. Stav po druhé třetině 2:4 ve prospěch hostí.

Nač měnit něco co funguje, řekli si před začátkem třetí třetiny Horneti a stále praktikovali "osobku". A ukázalo se to jako výborné rozhodnutí - po 34 vteřinách se prosadil Lukáš Vašínek. Ačkoliv soupeř využil nabídnutou přesilovou hru, na rozdíl skóre o tři góly vrátil opět Vašínek. Následně se i Horneti prosadili v přesilovce, přesněji Ondřej Dobrovolný. Do poloviny třetí třetiny se prosadil každý tým ještě jednou a skóre zápasů bylo 4:8 ve prospěch hostů. S nabídnutou přesilovkou to již vypadalo pro Hornety nadělně, naneštěstí po chybě obrany fauloval Robin Růžička a Frýdek mohl snížit z trestného střílení. Domácí posíleni z proměněného trestného střílení převzali kontrolu nad hrou a zatlačili Hornety po zbývající čas na obranou polovinu. Prosadit se jim však podařilo pouze jednou a tak mohli brněnští slavit 3 body.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Hornets Brno ZŠ Horní  6:8 (2:1, 0:3, 4:4)
branky: 7. Vít Kahánek, 18. Vít Kahánek, 43. Václav Štrbák, 46. Radek Měrka, 51. Václav Štrbák, 54. Jan Lojkásek - 2. Martin Ryšánek, 27. Robin Růžička, 36. Martin Ryšánek, 37. Ivan Kebeleš, 41. Lukáš Vašínek, 44. Lukáš Vašínek, 45. Ondřej Dobrovolný, 47. Ondřej Dobrovolný

rozhodčí: Dominik Pustówka - Roman Sasín; vyloučení: 3:4; využití: 1:1; diváků: 48; zásahy brankářů: Marek Hrabec 20, Michal Zápalka 6 - Michal Prokeš 34

1. FBK Eagles Orlová - FbC Hornets Brno

Následující den čekal Hornety další kvalitní soupeř. Tentokrát se vstup do zápasu brňanům nepodařil. Osobní obrana nebyla pečlivá a soupeř toho do páté minuty dvakrát využil. Důležitým momentem byl gól Jana Monsporta, kterého přijela podpořit početná skupinka rodinných příslušníků. Ta následně viděla i další hrubici v obraně Hornetů. S rychlou odpovědí přispěchal Ondřej Dobrovolný, kdy nejprve kličkou "ponížil" soupeře a následně i gólmana Orlové. Ačkoliv domácí byli střelecky aktivnější a díky velkému množství chyb Hornetů měli více vyložených šancí, tak žádnou nevyužili i díky vždy velice dobře přichystanému Michalu Prokešovi. Před koncem třetí třetiny se prosadil po nahrávce Pavla Brücknera před bránou připravený Lukáš Vašínek. Nutno poznamenat, že stav 3:3 po první dacetiminutovce byl pro hosty více než přívětivý.

Ve druhé třetině oba dva týmy přitvrdily (již v první třetině se hra místy podobala spíše úpolovým sportům), což vyvolalo řadu slovních a někdy i fyzických rozmíšek. Snaha rozhodčích více vylučovat měla spíše negativní efekt. Nicméně pozitivní bylo zlepšení osobní obrany a zrychlení přechodu do útoku. Odměnou byly góly nejprve Lukáše Patáka, následně i navrátilce Pavla Brücknera a Jana Slavíčka. Stav po konci druhé třetiny 3:6.

Se zlepšeným herním projevem a nadějným výsledkem vkročili Horneti do poslední dvacetiminutovky. Třetí třetina se nesla v duchu nestandartního počtu hráčů na hřišti - celkem 8 vyloučení ve 3.třetině. Orlová využila hned svou první přesilovku a následně snížila na rozdíl jednoho gólu. Hra se s koncem zápasu stále více kouskovala - důvodem byla často ne zrovna pozitivní hodnocení na výroky rozhodčích. Kritickým momentem bylo dvojnásobné oslabení hostujícího týmu trvající téměř celé dvě minuty. Orlová přesilovku využila a tři minuty před koncem zápasu srovnala. V zápětí přesilová hra i pro Hornety. A po rychlé rozehrávce využil nepřipravenosti domácích Robin Růžička. Bohužel se nejednalo o vítěznou trefu. Gólem minutu před koncem poslal domácí Tomáš Milerský zápas do prodloužení.

V prodloužení dostali Horneti další možnost přesilovky. Po rychlé kominaci se od mantinelu prosadil Lukáš Vašínek a ukončil zápas s výsledkem 7:8 po prodloužení.

1. FBK Eagles Orlová - Hornets Brno ZŠ Horní  7:8p
branky: 2. Tomáš Milerský, 5. Josef Zbořil, 8. Tomáš Milerský, 47. Radek Jantoš, 49. Michal Starostka, 57. Radek Jantoš, 59. Tomáš Milerský - 8. Jan Monsport, 9. Ondřej Dobrovolný, 19. Lukáš Vašínek, 31. Lukáš Paták, 36. Pavel Brückner, 37. Jan Slavíček, 59. Robin Růžička, 65. Lukáš Vašínek

rozhodčí: Viktor Kubala - Martin Müller; vyloučení: 4:6; využití: 2:2