Poslední venkovní zápas v sezóně bez bodů

S nadějí na bodový zisk a podpořen kvalitními výsledky z minulého týdne vyrazilo mužské áčko do nedalekého Přerova.

FBC MSEM Přerov - Hornets Brno ZŠ Horní

Za mrazivé se dalo označit nejen počasí, ale také vstup Hornetů do zápasu. Hned ve druhé minutě otevřeli domácí skóre zápasu, když ve velkém brankovišti nechali brňané volného Petra Malinu. Důraz a rychlost - největší rozdíly mezi týmy. A důkazem toho byl i faul Hornetů ve vlastní přesilovce, který byl oceněn trestným střílením. Ačkoliv neproměněné, tak v následné početní výhodě Přerov navýšil vedení. Do konce třetiny domácí skórovali ještě dvakrát a skóre zápasu bylo 4:0.

Horneti vstoupili do zápasu gólově až na počátku druhé třetiny, kdy se prosadil Pavel Brückner. Soupeř však rychle reagoval. Na rozdíl čtyř gólů vrátil Lukáš Kaďorek. Za 24 vteřin kontroval Jakub Vašek. Následovala řada chyb ze strany hostů. Nejprve vyloučení Petra Plodíka, které Přerov potrestal vstřeleným gólem, následně nepřesnosti v rozehrávce - opět potrestáno. Alespoň malou naději přinesl gól Petra Plodíka na konci třetí třetiny.

Do třetí třetiny nastoupil v bráně brňanů junior Bořek Králík. Po řadě výborných zákroků i on musel vytahovat z brány balónek. Na tuto branku Horneti nalezli odpověď v přesilové hře, kdy se střelou na přední tyč prosadil Lukáš Vašínek. Náznak o zdramatizování zápasu utnuly dva góly domácích. O pouhou kosmetickickou úpravu skóre se postaral kapitán hostí Petr Plodík. A tak po horším výkonu odjížděli Horneti z Přerova bez bodu a s výpraskem 10:5.

FBC MSEM Přerov - Hornets Brno ZŠ Horní  10:5 (4:0, 3:3, 3:2)
branky: 2. Petr Malina, 7. Martin Jurečka, 8. Aleš Fafílek, 17. Lukáš Kaďorek, 24. Lukáš Kaďorek, 28. Matěj Ševčík, 34. Lukáš Kaďorek, 47. Dalibor Koutný, 53. Matěj Ševčík, 53. Lukáš Kaďorek - 22. Pavel Brückner, 25. Jakub Vašek, 36. Petr Plodík, 50. Lukáš Vašínek, 60. Petr Plodík

rozhodčí: Václav Killar - Jan Čadek; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Pavel Ceh 23 - Michal Prokeš 15, Bořek Králík 7