Pohár Českého florbalu 2023

Cesta našeho týmu pohárovou soutěží

Pohár Českého florbalu 2023

Jak již tradičně, tak i v letošní sezóně, se náš mužský tým přihlásil do pohárové soutěže s názvem Pohár Českého florbalu. Zpravidla se jedná o jednu z formu příprav na ligovou sezónu a příležitost narazit na celky, které v tradiční sezóně není možné potkat. Nemluvě o tom, že je možné narazit na družstva z vyšších lig a odehrát divácky atraktivní zápasy na domácí palubovce.


V letošní sezóně jsme se přihlásili jako pořadatelé úvodního kola, které probíhá formou skupiny. Veškeré zápasy prvního kola se uskutečnili na hale v Bohunicích během jednoho srpnového víkendu. Formát čtyř zápasů umožnil “protočit“ vícero hráčů a vyzkoušet si základy herních principů uplatňovaných v ligové sezóně.

Náš tým zvládl všechny zápasy bez ztráty jediného bodu a zaslouženě postoupil z prvního místa. Pochlubit se můžeme za utkání s FBC Slavkov a SK JeMoBu, ve kterých jsme si připsali čisté konto.


Výsledky prvního kola:

13:2 vs. SK Slavičín

6:0 vs. FBC SLAVKOV

6:2 vs. ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

6:0 vs. SK JeMoBu

 

 

Ve druhém kole jsme vycestovali do Dolních Bojanovic, kde nás čekalo střetnutí s místním Orlem. Zde byl patrný rozdíl v kvalitě obou celků. Ačkoliv soupeř se snažil hrozit skrze individuální dovednosti, tak náš týmovější výkon ve výsledku znamenal konečné skóre 11:3.

Ve třetím kole jsme doma přivítali nasazený celek Zlín Lions. Soupeř v uplynulé sezóně postoupil suverénně do Národní ligy, a tak jsme vůbec poprvé nešli do zápasu v roli favorita. Koncentrovaný a komplexní výkon našich mužů znamenal v polovině zápasu zasloužené vedení 4:1. Soupeř se však nevzdal a pět minut do konce utkání srovnal na 5:5. Naštěstí přišla rychlá odpověď a poté i “potvrzující“ gól do prázdné branky. Výsledek 7:5 znamenal postup do čtvrtého kola.

 

 

Osud tomu chtěl, aby našim soupeřem v dalším kole byl FBC Letohrad. Jednalo se o dobře známý tým z Divize. Úsměvné na tom bylo, že v rozmezí čtyř dnů se jednalo o druhé vzájemné utkání. To první (ligové) jsme dokázali vyhrát 5:4. V pohárovém zápase jsme se bohužel herně trápili. Ještě dobrá první třetina znamenala pouze remízový stav. A když jsme naše šance nedokázali využít, tak soupeř v poslední části své šance využít dokázal. Prohra 6:8 vyústila v konec v pohárové soutěži.

 

Vloženo     Od
Tags: pohar muž