Rázný vstup do nové sezóny!

Muži zahájili sezónu 2023/2024 prvním kolem pohárové soutěže

První ostré zápasové minuty pro naše muže v rámci pohárové soutěže. Na domácí palubovce v Bohunicích nastoupil náš tým ke čtyřem zápasům, které zvládl výsledkově i herně. Postupně změřil síly s celky SK Slavičín, FBC SLAVKOV, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a SK JeMoBu. Skupinová fáze Poháru Českého florbalu nabídla možnost vyzkoušet mnoho hráčů a prověřit dynamiku jednotlivých lajn. Svou minutáž si odehrálo celkem třiadvacet hráčů. Rovněž v bráně byli viděni hned čtyři různí brankáři, z nichž Dominik Franc a Tomáš Limberg vychytali ve svých zápasech čisté konto.

Obecně byla vidět na hornetech chuť si po dlouhé době zahrát florbalový zápas, přeci jen poslední zápas se datuje až k únoru letošního roku. Útočný florbal, který nabízel mnoho pěkných kombinačních akcí, sklízel ovoce úspěchu. Vždyť 31 vstřelených branek je slušný počin, o který se primárně zasloužili ofenzivní hráči jako Kryštof Kopečný, Adam Obertan, Jiří Žák či Jan David Šamánek. Ačkoliv byl hlavní fokus na ofenzivní stránku hry, tak i obrana fungovala obstojně, když dovolila soupeřům skórovat pouze čtyřikrát.

Již následující víkend proběhne druhé kolo, ve kterém se střetneme s týmem Orel Dolní Bojanovice na jejich palubovce. Zápas pravděpodobně proběhne v neděli 18:00.

Po dlouhé zápasové pauze jsme se konečně dočkali. První kolo Poháru ČF nám tradičně připravilo 4 zápasy v rámci herního víkendu, které pro nás byly úvodní prověrkou před startem ligové sezóny a zároveň vhodnou možností vyzkoušet nové herní prvky v naší hře a zapojit nově příchozí hráče do týmu. Naše pořádání na domácí hale v Bohunicích nám navíc umožnilo zapojit do hry i širší kádr a rozložit herní zatížení mezi více hráčů.“ rozkrýval hlavní trenér Pavel Brückner očekávaní a přístup k zápasům. „Ve všech utkáních jsme měli hru herně i výsledkově pod kontrolou, a to i díky nejpočetnějšímu kádru ze všech soupeřů. Do obrany nás soupeři příliš neprověřili, přesto náš tým zaslouží pochvalu za disciplinovanost v této činnosti, což vyústilo i ve dvě čistá konta. O to více jsme se dostali k útočné hře, ve které se nám začaly objevovat herní situace, které chceme. Postupně s tréninkem potřebujeme získat větší jistotu ve hře na míčku a v zakončení, což nás během víkendu leckdy potrápilo. Nadále budeme pracovat na naší hře, abychom byli lépe konkurenceschopní v ligové soutěži oproti předchozí sezóně.“ se již vyjadřoval k předvedeným výkonům trenér.

SK Slavičín 2:13 Hornets Brno

• branky: 14. Ondřej Častulík, 25. Petr Švehlák - 13. Jan Lacina, 13. Jiří Žák, 16. Jiří Žák, 18. Štěpán Křetínský, 18. Filip Barus, 23. Daniel Havel, 31. Jan David Šamánek, 37. Adam Obertan, 39. Jiří Žák, 41. Jan Lacina, 42. Radek Havlát, 43. Kryštof Kopečný, 45. Daniel Havel
  • rozhodčí: Anh Vu Pham - Vojtěch Bajza; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; po třetinách: 1:2, 1:4, 0:7

Hornets Brno 6:0 FBC SLAVKOV

• branky: 2. Michal Rada, 16. Adam Obertan, 20. Dominik Sláma, 22. Kryštof Kopečný, 23. Robin Růžička, 37. Dominik Sláma
  • rozhodčí: Patrik Navrátil - Vojtěch Novák; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; po třetinách: 1:0, 4:0, 1:0

Hornets Brno 6:2 ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

• branky: 1. Jáchym Navrátil, 6. Jan David Šamánek, 22. Dominik Sláma, 36. Filip Barus, 38. Radek Havlát, 44. Filip Barus - 42. Ondřej Braha, 45. Samuel Rozboril
  • rozhodčí: Tomáš Húska - Pavel Vích; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; po třetinách: 2:0, 1:0, 3:2

SK JeMoBu 0:6 Hornets Brno

• branky: 5. Dominik Šollar, 14. Jan Lacina, 21. Jáchym Navrátil, 33. David Vojáček, 35. Dominik Šollar, 39. Robin Růžička;
  • rozhodčí: Bruno Weber - Jan Karafiát; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:3