Vítězství proti FBŠ Všestary!

Muži vstoupili do nového ročníku výhrou 7:4

Vítězství proti FBŠ Všestary!

Áčko vstoupilo do nového ligového ročníku vítězně. Na půdě soupeře se očekával urputný florbal podtrhnutý osobním bráněním, kterým se Všestary po celý zápas prezentovaly.


Úvodní rozpaky vystřídala dobře organizovaná hra, která umožnila si vytvořit množství střeleckých příležitostí. Bohužel první branku utkání si připsali domácí. Odpověď Hornetů na sebe nenechala dlouho čekat.  Jan Šamánek využil zaváhání soupeře, získal míček a předložil ho Jiřímu Žákovi, který se nemýlil. Do konce třetiny Jiří Žák zkompletoval hattrick.

Druhá část měla obdobný průběh. Všestary snížily, posléze Horneti díky trefám Filipa Baruse a Jiřího Žáka opět odskočili. Klíčové bylo „přežití“ konce druhé dvacetiminutovky, kdy soupeř stupňoval tlak a častokrát naše muže zamknul na naší polovině.

Závěrečná část přinesla mnohem více klidu a kontroly samotného průběhu utkaní. Plnění herních pokynů mělo za následek, že brankový rozdíl se nijak zvlášť neměnil. Po dvou brankách na obou stranách vyústilo v konečné skóre 7:4 ve prospěch.


Komentář kapitána Adama Obertana: „I když florbalově to nebyl tak povedený výkon jako v pohárovém utkání se Zlínem, tak jsme ukázali o to větší bojovnost a vůli zvítězit. To bude klíčové směrem ke zbytku sezóny, kdy podobně náročných utkání bude více.

Nervózní utkání na úvod sezóny, kde nás trápila útočná fáze s balonkem, nicméně dobrá obrana a využité brankové příležitosti nám přinesli první tři body,“ hodnotil trenér mužstva Pavel Brückner.


Další utkání je na programu již následující víken. Konkrétně v neděli v 17:00 na hale Tatran Bohunice přivítáme nováčka TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons.

Vloženo     Od
Tags: ačko muži divize zápas